SAHA AMATÖR FUTBOL’A AÇILACAK

  • Eklenme Tarihi :16.11.2022 | 12:00
  • Muhabir :

Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay Milletvekilleri ve İl Yönetimi Hatay Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

SAHA AMATÖR FUTBOL’A AÇILACAK

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen olağan genel kurul sonucunda oluşan yeni yönetime hayırlı olsun ziyaretinde bulunan AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman Sabahat Özgürsoy Çelik, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal ve İl yönetimi gündeme dair konuları ele alıp gazeteciler ile sohbet etti.

 

Geçtiğimiz günlerde mecliste yasalaşan sosyal medya kanunu ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan AK Parti Hatay Milletvekili ve TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman: “Yasanın Temel amacı vatandaşlarımızın kişisel hak ve hürriyetidir. Kanunun çıkmadan önceki ve çıktıktan sonraki yapılan tartışmalara baktığımızda aslında bu tartışmaların ne kadar bilgiden mahrum değerlendirmeler olduğunu ifade etmemiz gerekiyor. Yasa çıkmadan önce bahsedilen sansür kanunudur, yasak kanunudur, Twit atmak yasak olacak gibi söylemler oldu, ama geçen sürede gördük ki yasa çıktıktan sonra bunların gerçek olmadığını herkes gördü. Biz dijital ağlar ile ilgili düzenlemeyi yaparken herkesi misafir ettik ve dinledik.  Bizler bu noktada hem kişisel hak ve hürriyetlerin yani veri mahremiyetinin kişisel mahrumiyetin korunması hemde kamu düzeninin sağlanmasına ilişkin bir ortak prensibi yürüttük ve günün sonunda kanun çıkalı iki ay oldu aranızda herhangi biri haber yaptığında veya paylaşım yaptığında başına sıkıntı gelen arkadaşımız var mı?  Yok, olmadı da, çünkü evrensel hukukta olan düzenlemeyi biz Türkiye’ye getirmek istedik. Almanya’da var Fransa’da var. Bu bir sansür, yasaklama ve engelleme düzenlemesi değildir zaten geçen 15-20 günde bunun böyle olmadığının bence sağlamasının yapıldığı bir zaman oldu” dedi.

SAHA AMATÖR FUTBOL’A AÇILACAK

Antakya’da Nazım Koka Futbol sahasının millet bahçesi içerisinde yer almasından dolayı yıkılması ile birlikte Amatör Futbol karşılaşmaları için tesis yokluğunun dillendirilmesi üzerine açıklamada bulunan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz; “Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun bizlere bu konuda bir iletisi olursa Küçükdalyan’da ki yaptığımız futbol sahasını Amatör sporlar için açarız elbette ama şuan soyunma odası tadilatları gerçekleşiyor. İki hafta içerisinde bitebilir. Bitince de ASKF talep etmesi halinde amatör karşılaşmalara açacağız” dedi.