SAĞLIK-SEN’DE YENİ BAŞKAN TEKGÜZEL

  • Eklenme Tarihi :29.08.2022 | 13:26

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Hatay Şubesi 6. Olağan kongresini gerçekleştirdi.

SAĞLIK-SEN’DE YENİ BAŞKAN TEKGÜZEL

Öğretmenler Evi Toplantı salonunda gerçekleştirilen kongreye Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, yardımcıları, Mahmut Faruk Duran, Durali Baki, Yasin Barutçu, Memur-Sen Hatay İl Temsilcisi İsmail Bayrakdar ve sendika üyeleri katıldı. Saygı duruşu ile başlayan İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden olağan genel kurul divan başkanı ve divan üyelerinin seçimi ile devam etti. Divan Başkanlığına Mahmut Faruk Doğan, üyeliklerine de Şenol Şahin, Muhittin Çenet ve Ali Ayrancı’nın seçildiği olağan genel kurulda tek liste seçime katıldı. Yapılan konuşmaların ardından gidilen seçimlerde genel kurul üyelerinin tüm oylarını alarak Sağlık-Sen Hatay Şubesi Başkanlığına Mehmet Mustafa Tekgüzel seçildi.

Olağan Genel Kurulda 4 yıllığına Sağlık-Sen Hatay İl Başkanlığına seçilen Mehmet Mustafa Tekgüzel, yaptığı teşekkür konuşmasında, bin insanın sonuca ulaşmasının en müteber yolun sevdikleriyle ve kendisine inananlarla yürüdüğü yol olduğunu belirterek, “Görüyorum ki bizleri burada buluşturan ortak nokta, sahip olduğumuz birikim ve ulaşmak istediğimiz hedefin bizlere yüklediği sorumluluk ve heyecandır.” dedi.

Tekgüzel konuşmasında, “Uzun yıllar bürokratik açıdan her kademesinde bulunduğum teşkilatımızın sendikadan beklentisinin sadece özlük haklara yönelik kazanımlardan ibaret olmadığını, erdemli temsilciler diye hitap ettiğim sağlık çalışanlarının sahada yalnız olmadıklarını, bir tevazu ve samimiyetle hatırlarının sorulmasını, yerel bazda onlar için atılabilecek her türlü adımın atılması yönünde beklentilerinin olduğunu, doğru bilgilendirilme ve yönlendirmeye, yanlarında olmaya ihtiyaçlarının olduğunu bu kısa sürede yakinen gözlemlemiş bulunmaktayım. İlk yıllardaki heyecanla, daha güçlü, hak yolunda, tek bir amaç için, birleştirici bir vizyona sahip olmak ve bu vizyon üzerine temeli inşa etmek en öncelikli hedefimiz olacaktır. Büyük ustanın, ‘Sahipsiz kalırsa bu öksüz yapı, onu sürdürmeyen çırak utansın’ dizelerinden ilham alarak bu yapıyı sahipsiz bırakmayacağımıza, birikimimizi sizler adına kazanıma dönüştüreceğimize, sizlerden alacağımız emanete sonuna kadar sahip çıkacağımıza, ayrıştırıcı değil, birleştirici olacağımıza şahsım ve ekibim adına söz veriyorum.”

 

YÖNETİM ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Hatay Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu’nda Sağlık-Sen Hatay Şubesi Başkanlığına seçilen Mehmet Mustafa Tekgüzel’in yönetim kuruluna Abdullah Tanır, İsmail Sönmez, Abdullah Denizoğlu, Abdulkadir Sural, Ufuk Sarılmaz ve Mehmet Karanlık seçildi. (Haber Merkezi)