SABIRLA BEKLEDİK

  • Eklenme Tarihi :06.07.2022 | 10:01

Hatay Sağlık-Sen Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç, Hatay’da Sağlık-Sen'in bugüne kadar bürokrasinin tüm müdahale ve etkilerinden muhafaza ettiklerini, çalışanların hakları için nice mücadeleler verdiklerini belirtti.

SABIRLA BEKLEDİK

Hatay Sağlık-Sen Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç,  Sendikaların bürokrasinin yanında yahut içinde olmak için değil bürokrasinin yönettiği çalışanlar için doğrudan var olan kuruluşlar olduğunun altını çizerek, Hatay’da Sağlık-Sen'in bugüne kadar bürokrasinin tüm müdahale ve etkilerinden muhafaza ettiklerini, çalışanların hakları için nice mücadeleler verdiklerini belirtti.

Bundan sonra yaşanacak süreçte  bayrak devri halinde göreve gelecek kişilerin de görevlerini layıkıyla yapacaklarına inancını dile getiren Başkan Gönç “Sendika bizim, sizin, senin, onun, herkesin; bugün görevli seçilmişler biz isek, bu bayrağın alemdarlığını yapıyorsak bizden sonra gelecek kardeşlerimizin de layıkıyla yapacaklarına eminim” dedi.

Son günlerde yaşanan gelişmeleri değerlendiren Gönç, Hatay’ın en ücrasından başlayarak bugünlere güçlenerek daha büyüyerek gelen Sağlık-Sen Ailesinin sağlık kamuoyunda vicdan karşılığı olan biri tarafından seçim sürecine girmesinin Hatay’ın ve sağlık camiasının sivil toplum kuruluşlarının bakış açısıyla önünü açacağına inandığını aktaran Gönç “Şu ana kadar demokrasi şenliği içerisinde beş kurul gerçekleştiren sendikamızın, altıncı kurulu da böyle geçireceğinden eminim. Ne güzel ki sendikamızın büyüklüğü aday olunma isteğinden de bellidir. Kazanacaksam ve ya kaybedeceksem aday olanın da duruşu, yaptığı ve yapacakları Sağlık-Sen’e geri dönüşü olmayan sonuçlar çıkaracak durum oluşturmamalı” dedi.

SABIRLA BEKLEDİK

Sağlık-Sen Hatay Şubesi olarak sağduyu içerisinde yürüttükleri seçim sürecinin selameti açısından bugüne kadar pek çok açıklamadan kaçındıklarını ve sabırla beklediklerinin de altını çizen Gönç “Bir süredir sosyal medya üzerinden şubemizin istikrarlı büyümesinden rahatsız olan kimselerin attığı iftiralar vicdanlarımızı derinden yaralamaktadır.  Bu iftiralarda bulunan kişi ve kişiler hakkındaki gerçekleri açıklamayı başladığımızda, davamızla ne derece bağdaşan kişiler olduğuna dair takdir sizlerin!” dedi. (Haber Merkezi)