ROBOTİK KODLAMA ŞAMPİYONLARI ALKIŞLANDI

  • Eklenme Tarihi :29.11.2022 | 16:40

Cumhurbaşkanlığı Heyeti’nden Antakya Belediyesi’ne Ziyaret

ROBOTİK KODLAMA ŞAMPİYONLARI ALKIŞLANDI

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Lütfihak Alpkan, Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan ve Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Dr. Murat Yılmaz, Hatay Vali Yardımcısı Harun Kaya refakatinde Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ı ziyaret ettiler.

Bilim Merkezi Ziyaret Edildi

Antakya Bilim Merkezi ve Antakya Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen ziyaretlerde heyet Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın hizmetleri hakkında bilgi aldı, projeleri konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Bilim Merkezi ziyaretinde yürütülen hizmetler hakkında bilgiler aktaran Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz; “Bilim Merkezimiz içerisinde akıl ve zeka oyunları, robotik kodlama, astronomi ve uzay bilimleri eğitimleri veriyoruz. Bunun yanı sıra her gün okul gruplarımızı ve bireysel olarak öğrencilerimizi, velilerimizi ziyaretçi olarak ağırlıyoruz. Bugüne kadar yaklaşık 72 bin öğrencimizi bilim merkezimizde ağırlamış bulunuyoruz.” dedi.

Estonya’nın başkenti Talinn’de 16 ülke ve 400’den fazla katılımcı ile düzenlenen Robotex International'da Dünya 3.’sü olarak bizleri gururlandıran Antakya Belediyesi Robotik Takımı da Bilim Merkezi’nde heyeti karşılayanlar arasındaydı. Enes Bakımlı, Gökalp Kiraz, Hüseyin Keseroğlu ve Hüseyin Bakımlı isimli öğrencilerin Dünya 3.’sü olduklarını öğrenen heyet öğrencileri alkışlayarak tebrik etti.

Bilim Merkezi’nin tüm birimlerini ziyaret eden heyet, daha sonrasında Antakya Belediyesi Ana Hizmet Binası’na geçerek burada Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ı makamında ziyaret ettiler. Belediye hizmetleri ve projeleri hakkında bilgiler aktaran Başkan Yılmaz, ziyaretin sonunda heyet ile günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.