REKTÖR KAYA’YA PLAKET!

  • Eklenme Tarihi :22.11.2022 | 09:46

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Veteriner Fakültesi tarafından MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya’nın görev süresini tamamlaması münasebeti ile plaket takdim töreni düzenlendi.

REKTÖR KAYA’YA PLAKET!

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karaca, açılış konuşmasında fakülte binasının iyileştirilmesi, akademik ve idari kadronun genişletilmesi konularında verdiği desteklerden dolayı Rektör Kaya’ya teşekkür ederek dekanlık süresi boyunca yönetim sorumluluğunun gereklerini yerine getirme endişesi ve gayreti içerisinde görevini sürdürdüğünü ifade etti. Karaca ayrıca fakülte bünyesinde basketbol ve voleybol takımlarının kurulması süreci ve çalışmalarında görev alan Doç. Dr. Sema Alaşahan ve Dr. Öğr. Üyesi K. Pınar Ambarcıoğlu Kısaçam ile fakülte dergisi (Antakya Veteriner Bilimleri Dergisi) çıkarılması için özverili çalışmalarda bulunan Doç. Dr. Fırat Doğan’a teşekkür ederek kendilerini ve teşekkür plaketlerini vermek üzere Rektör Kaya’yı sahneye davet etti. Rektör Kaya, öğretim üyelerine teşekkür ederek plaketlerini verdi.

Ek olarak kamu görevlerindeki gayretli çalışmaları ve hizmetleri için fakülte idari personelleri sahneye davet edildi ve dekanlıkça takdir edilen başarı belgeleri Rektör Kaya tarafından idari personellere takdim edildi.

Dekan Karaca, Rektör Kaya’ya hitaben; “Sayın Rektörüm, görev sürenizce üniversitemize yaptığınız hizmetler, fakültemize verdiğiniz destek ve katkılar için teşekkür ediyor, meslek hayatınızda ve çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.  Ayrıca, kamu görevinizde bütüncül, adil ve özlük haklar temelli yaklaşımınız, beşeri ilişkilerinizde zaman mevhumu olmaksızın insan odaklı, yanlışa düştüğünüz işlerin sorumluluğunu alma ve özür dileme erdemine sahip olmanızdan dolayı şükranlarımı arz ediyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı ve Rektör Kaya’ya plaket takdimini gerçekleştirdi.

Plaket takdiminden sonra söz alan Rektör Kaya, Veteriner Fakültesinin çalışmaları ve faaliyetlerinin başarılı olduğunu ve daha da iyi olmasını beklediğini ifade etti. TİGEM arazisinin üniversiteye tahsis edilmesi için çok çaba sarf ettiğini, sonunda bir bölümünün tahsis edildiğini, bu arazinin Veteriner Fakültesi için de iyi bir uygulama, araştırma ve eğitim alanı olmasını arzuladığını belirtti. Görev süresince devletin her kuruşunu yerinde kullanmaya çalıştığını, adil ve ortak karar temeline dayalı yönetim anlayışı ile üniversiteyi yönettiğini, eksikliklerin mutlaka olduğu, önümüzdeki yıllarda Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinin çok daha iyi yerlere geleceğine inancının tam olduğunu ifade etti ve tüm personele teşekkür ederek başarı dileklerini iletti.