Rambo Usta'dan Nostaljik Serinletici Lezzet: Buzlu Haytalı

  • Eklenme Tarihi :21.07.2022 | 12:30

Hava sıcaklıklarının kendini iyice hissettirdiği şu günlerde vatandaşlarımız soluğu serinletici lezzetlerin olduğu tezgahlarda alıyor.

Rambo Usta'dan Nostaljik Serinletici Lezzet: Buzlu Haytalı

En fazla tercih edilen lezzetler arasında da Haytalı zirvedeki yerini koruyor.Hemen her yerde bulabileceğimiz Haytalıyı orijinal şekli  olan buzlu biçimde pek bulamıyorsunuz.Buzlu haytalı lezzetini 31 yıldır aynı lezzet ile müşterilerine sunan Halit Sönmez’i  halk arasında bilinen ismi  Rambo Usta’yı mütevazi tezgahında ziyaret ettik.Buz rendesi ile haytalı siparişlerine  buz hazırlarken duyduğumuz o sesi özlemişiz dedik masada bulunan arkadaşlar ile birbirimize.Hızlı bir biçimde masamıza gelen Buzlu Haytalımıza da tam not verdik.

 

1991 yılından itibaren kendi tezgahında bu muhteşem lezzeti müşterilerine sunduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Rambo Usta,En büyük yardımcısının eşi Münevver hanım olduğunun altını çizerek herkesin beğendiği Buzlu Haytalı lezzeti ile Kemalpaşa Caddesi Emniyet Taxi Durağı yanında hizmete devam ettiklerini söyledi.

İKİ HAYTALIYI 25 KURUŞA VERDİĞİM GÜNLERİ HATIRLIYORUM

Rambo Usta açıklamasının devamında: “Uzun yıllardır hizmet verdiğim Buzlu Haytalı lezzetinde iki haytalıyı 25 kuruşa verdiğim yılları hatırlıyorum.Bizim fiyatlarımız her daim uygundu şuan bile her şeye zam gelmesine rağmen az bir kar ile herkes bu muhteşem lezzeti tatsın düşüncesi ile uygun fiyata satışa devam ediyoruz. Şehrimizden olduğu gibi şehir dışından da Buzlu Haytalımızı yemeye gelenler var.Bazen bize neden bu kadar uygun fiyatlı diye soranlarda çıkıyor ,onlara da kullandığımız malzemelerin en kalitelilerinden seçildiğini sadece kar marjımızı düşük tuttuğumuzu söylüyoruz.Buzlu Haytalı lezzetini orijinal hali ile yapan pek kalmadı.Bazı müşterilerimiz yıllardır aradığım lezzet bu diyerek ikinciyi ve hatta üçüncüyü istemektedir.Haytalımızı ilk günden itibaren eşim Münevver hanım yapmaktadır. Hijyen ve müşteri memnuniyeti olmazsa olmazımdır.Pazar günleri hariç her gün saat 11:00 ile 19:00 saatleri arasında Kemalpaşa Caddesi Emniyet Taxi Durağı yanında hizmet vermekteyiz.Burada yaklaşık bir yıldır bulunuyorum daha önceleri de eski sanayide uzun yıllar Haytalı severlere hizmet veriyordum.Bu arada haytalı lezzetimizi beğenenler bazen evleri için sipariş veriyorlar onlara da değişik boyutlarda tepsilerde haytalı yapıyoruz. Buzlu Haytalı lezzetini seven herkesi bu muhteşem lezzeti tatmaya bekliyoruz.”dedi.

Emniyet Taxi Durağından Cuma Türk ,Rambo Ustanın Buzlu Haytalı lezzetini çok beğendiklerini belirterek,Yıllardır kaliteden ödün vermeden müşterilerine bu lezzeti sunan Rambo Ustaya ve Eşi Münevver hanıma teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi. (EMRE BERK KÖLEOĞLU -STAJYER ÖĞRENCİ)