POLİS VATANDAŞI BİLGİLENDİRİYOR

  • Eklenme Tarihi :29.06.2022 | 11:46

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince çeşitli merkezler ile noktalarda öğrencilerle vatandaşlara ‘siber suçlar ve bilişim’ suçlarıyla mücadele, KADES, HAYDİ, UYUMA uygulamaları hakkında bilgi verildi.

POLİS VATANDAŞI BİLGİLENDİRİYOR

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü toplumu bilinçlendirme çalışmaları kapsamında Mustafa Kemal Üniversitesi’nde öğrencileri bilgilendirdi.

 

Emniyet Müdürlüğü’nde görevli personeller tarafından Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi'nde SİBERAY Projesi kapsamında "Siber Suçlar ve Bilişim" konularında bir çalışma yapıldı.

Bilgilendirme ekibi Üniversitede 1700 broşür dağıtımı gerçekleştirdi, 1200 kişi ile bir araya gelerek "Siber Suçlar ve Bilişim" konusunda karşılaşılabilecek risklere dikkat çekildi, yapılması gerekenler anlatıldı.

Ekipler ayrıca Hatay İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli kurum müdürleri ve personellere KADES, HAYDİ ve UYUMA uygulamalarını tanıtmak ve farkındalığı arttırmak amacıyla seminer verdi, bilgilendirici broşürler dağıttı. Hatay Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğünde de 80 personele bilgi verilerek broşür dağıtıldı, 10 vatandaşın telefonuna KADES uygulamasını indirme sağlandı. (Haber Merkezi)