ÖZHASEKİ: BİZİM ELİMİZ, GÖZÜMÜZ HEP DEPREM BÖLGESİNDE

  • Eklenme Tarihi :18.04.2024 | 13:24
  • Muhabir :Haber Merkezi

ÖZHASEKİ: BİZİM ELİMİZ, GÖZÜMÜZ HEP DEPREM BÖLGESİNDE

 Yaşanan yüzyılın felaketinin ardından, Deprem Konutları inşaatları devam ederken, bir taraftan da bugüne kadar deprem bölgesinde 76 bin bin aile yeni yuvalarına kavuştu.

 

Haberciler Hatay’da yeni yuvalarına kavuşan aileleri ziyaret etti. Habercilerin misafir oldukları Güngör ailesi kendilerini yuvalarına kavuşturan Cumhurbaşkanlığı’na ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına teşekkür etti.

Doğma Büyüme Hatay’ın Defne ilçesinden olduğunu belirten Hülya Güngör, “Depremi Defne’de yaşadım Bu durum bu şekilde çok iyi kontrol altına alındı. Afetin ilk başından sonuna kadar her türlü yardım konusunda da ben gerekenlerin yapıldığını düşünüyorum. Sen bir odanı yaptıramazken, 1 yılda sana ev yapılıyor ve dört dörtlük. Senin düşünemeyeceğin akıl edemeyeceğin bir planda. Sana teslim ediliyor. Beklediğime değdi. Çok güzel oldu. Çok mutluyum. Hissettiğim mutluluğu size tabir edemem anlatamam. Cumhurbaşkanımıza Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza ayrı ayrı çok minnettarım. Çok teşekkür ediyorum.” dedi.

ÖZHASEKİ: HÜLYA KARDEŞİM ALLAH’DA SİZDEN RAZI OLSUN

Yapılan haberin görüntülerini kendi sosyal medya hesabında paylaşan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’de paylaştığı görüntünün altına şunları yazdı, “Hülya kardeşim, Allah sizden de razı olsun. Yeni evinizde ailenizle, evlatlarınızla huzur içinde, sağlıkla, mutlulukla yaşayın inşallah. Bizim elimiz, gözümüz, gönlümüz deprem bölgesinde. Hatay'da ve diğer illerimizde var gücümüzle çalışıyoruz.  Hiç kimsenin endişesi olmasın. Hak sahibi vatandaşlarımızın hepsi sağlam ve güvenli yuvalarına yerleşene kadar bize durup dinlenmek yok.” dedi.