ÖZEL ÇOCUKLARLA DUVAR RESMİ ÇALIŞTAYI

  • Eklenme Tarihi :27.05.2022 | 09:48

ANTAKYA Hürriyet İşitme engelliler Ortaokulunda “Özel çocuklar güzel mekanlar” isimli duvar resmi çalıştayı ile işitme engelli çocuklarının okulu renklendi.

ÖZEL ÇOCUKLARLA DUVAR RESMİ ÇALIŞTAYI

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Güzel Sanatlar Eğitimi bölümü ve Özel Eğitim Bölümünün birlikte çalıştıkları çalıştayda, özel çocuklara uzman eşliğinde duvar resmi yapma fırsatı yaratıldı. Bu çalışmayla özel öğrencilerin toplumlaşmasının ve sanat alanına bilinç kazanmasının yanı sıra üniversite öğrencilerinin de özel çocuklarla temas ederek farkındalık kazanması amaçlandı.

Hürriyet işitme engelliler ortaokulu müdürü Abdülkadir Yılmaz gerçekleştirilen çalıştaydan mutluluk duyduğunu öğrencilerinin çok olumlu etkilendiklerini belirtti.  Aynı zamanda bir oyun olarak planlanan duvar resminin tasarımı ise öğretim üyesi Zeynep Gönülay Çalımlı tarafından yapıldı.  Bu anlamlı projenin açılışı Antakya ilçe milli eğitim müdürü Ahmet Tecimen, Şube Müdürleri Ahmet Şanal, Mehmet Salih Özgün, MKÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar eğitimi Bölüm başkanı Doç. Dr. Ayşegül Karakelle ve MKÜ Eğitim Fakültesi Özel Eğitim bölüm başkanı Dr. Öğretim Üyesi Emre Laçin ‘nin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Tecimen üniversite ile milli eğitimin bu gibi projelerle daha fazla birlikte çalışmalarını temenni ettiğini belirterek bu çalışmada başta üniversite öğrencileri olmak üzere emeği geçen herkesi tek tek tebrik etti. Öğrencilere katılım belgelerini verdi. (Haber Merkezi)