ÖTV VE KDV İNDİRİMİ YAPILMALI

  • Eklenme Tarihi :22.06.2022 | 11:24

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, şoför esnafının taleplerini dile getirmeye devam ediyor.

ÖTV VE KDV İNDİRİMİ YAPILMALI

HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, son günlerde art arda gelen akaryakıt zamları ile şoför esnafının zor durumda olduğunu belirterek, başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere bakanlıklara esnafın sorunlarının çözümü için Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu ile Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu düzeyinde girişimlerde bulunduklarını belirtti.

TESK OLARAK HASSASİYETLE TAKİP EDİYORUZ

 

Gerçekleştirdiği açıklamada şu ifadelere yer veren HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz,  “Taksici, toplu taşıma araçlarımıza, otobüs ve nakliyeci esnafımız için mutlaka ÖTV ve KDV indirimi yapılmalıdır. Bu hususla ilgili Cumhurbaşkanlığımıza, İçişleri, Ulaştırma, Maliye ve Ticaret Bakanlıklarımıza, Milletvekillerimize üst kuruluşumuz TESK ve TŞOF ile tekrardan müracaatlarımız yapılmış ve bu konuda hassasiyetle çalışmaktayız.” dedi.

ŞOFÖR ESNAFINA İNDİRİMLİ AKARYAKIT VERİLMELİDİR!

Şoför esnafına indirimli akaryakıt verilmesi gerektiğini belirten HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, “Şoför esnafımıza verilecek indirimli akaryakıt, otomatik olarak her şeye indirim olarak yansıyacaktır. Mutlaka akaryakıt fiyatlarında esnafımız desteklenmelidir. Anayasamızın 173. maddesi “Devlet, Esnaf ve Sanatkarları koruyucu ve destekleyici tedbirler alır” maddesi gereği de esnafımız için gerek akaryakıt, gerekse elektrik fiyatlarında vergi yükü azaltılmalıdır.  Bu hususlarla ilgili çalışmalarımız ve taleplerimiz devam etmektedir. Esnaf ve sanatkarlarımız ile kamuoyunun bilgilerine arz ederiz.” dedi. (Haber Merkezi)