OKULDA YANGIN TATBİKATI

  • Eklenme Tarihi :11.04.2022 | 10:42

Samandağ Azize Süleyman Yalçın İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileriyle öğretmenlerin katılımıyla ‘Yangın tahliye ve söndürme tatbikatı’ yapıldı.

OKULDA YANGIN TATBİKATI

Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri nezaretinde Samandağ Azize Süleyman Yalçın İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileriyle öğretmenlerin katılımıyla ‘Yangın tahliye ve söndürme tatbikatı’ yapıldı. Tatbikat, senaryo gereği okulun yangın alarmının çalmasıyla başladı. Okulda bulunan tüm öğrenciler sınıfları boşaltarak okul bahçesinde toplandı. Daha sonra olay yerine gelen İtfaiye ekipleri gelerek, araçlardaki merdiven yardımıyla yangında mahsur kalan öğrencileri tahliye etti. Dumandan etkilenen ve yaralanan öğrenciler alanda bekletilen ambulanslarla hastaneye sevk edildi.

Okul bahçesinde itfaiye ekipleri tarafından öğrencilere yangına müdahale ve yangın söndürme cihazları hakkında bilgiler verildi. Tatbikat, öğrenciler arasında büyük heyecan yarattı.

Yangın söndürme işleminin ne şekilde yapıldığını pratik yaparak öğrenme fırsatı bulan öğrenciler, ayrıca merak ettikleri soruları eğitimi veren görevlilere yönetirken, tatbikat başarı ile sona erdi.

Öte yandan, tatbikatın ardından ise yaşanabilecek olası yangın olaylarına karşı ‘yangın güvenlik eğitimi’ de verildi. (Haber Merkezi)