ÖĞRENCİLERDEN GAZİ ATLI’YA ZİYARET

  • Eklenme Tarihi :20.09.2022 | 09:42

Antakya TOBB AİHL FSB Proje Okulu Öğrencileri ve Sanat Kulübü Üyeleri Bingöl Gazisi Bünyamin Atlı'yı evinde ziyaret etti.

ÖĞRENCİLERDEN GAZİ ATLI’YA ZİYARET

Okulun Sanat Kulübü Üyelerinden Muhammed Zekeriya Ürek, Gaziler Günü dolayısıyla Antakya Demirköprü   Mahallesi'nde ikamet eden  1993 Bingöl saldırısı, 1993 Bingöl katliamı  ya da 33 er olayı olarak bilinen  Malatya'dan usta birliklerine gitmek için sivil otobüslerle yola çıktıktan sonra Elazığ-Bingöl karayolunda PKK tarafından silahsız  askerlerimize  düzenlenen saldırıda Askerleri taşıyan araçların önünü  PKK militanlarının zapt ettiği kamyonlar vasıtasıyla durdurulmuş ve 36 asker rehin alındığı bu saldırıdan yaralı olarak kurtulan  Bingöl  Gazisi Bünyamin Atlı'yı evinde ziyaret etti.

Bingöl Gazisi Atlı, öğrencilere  PKK saldırısını  ve o günkü zamanlara ait anıları ile orada geçirdiği zamanları anlattı. Atlı, Saldırı olayı ve daha sonraki süreçteki geçen zamanlarını anlatırken, duygusal anlar yaşadı.  Bingöl  Gazisi Atlı'ya  misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden Öğrenciler:  “Bu Vatan size minnettar, Ülkemizin muhafazasında gerekirse biz de siz değerli Gazilerimiz gibi gözümüzü kırpmadan canımızı ortaya koymaya hazırız. Bu ülke kolay kurulmamış ve kolayca kaybedilemeyecektir.Tüm gazilerimizi; ülkemiz, milletimiz, bayrağımız uğruna şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.” dediler. Okul öğrencisi Muhammed Zekeriya Ürek, ziyaret anısına Bingöl  Gazisi Bünyamin Atlı'ya çeşitli hediyeler takdim edip , uzun ömür dileyerek ziyareti sonlandırdı. (Haber Merkezi)