ÖĞRENCİLER UYGULAMALI EĞİTİMDE - Hatay Gazetesi

ÖĞRENCİLER UYGULAMALI EĞİTİMDE

  • Eklenme Tarihi :23.12.2022 | 13:39
  • Muhabir :

Öğrencilerle bir araya gelmenin çalışma enerjisini arttırdığını belirten Rektör Depci Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültemize gerekli ilk laboratuvarımızı geçtiğimiz aylarda kurduk.

ÖĞRENCİLER UYGULAMALI EĞİTİMDE

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) öğrencileri Cessna 172 tipi uçak üzerinde uygulamalı eğitimler yapıyor. İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) öğrencileri Cessna 172 tipi uçak üzerinde uygulamalı eğitimler yapıyor. Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Uçak Bakım ve Onarım ve Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü öğrencileri, İSTE merkez yerleşkesinde bulunan Cessna 172 tipi uçak üzerinde bakım uygulamaları eğitimi alıyor. Pratik ve teorik eğitimin eş zamanlı olarak verilmesi sayesinde öğrencilere gerçek zamanlı çalışma koşulları sunulmuş oluyor. Her fırsatta öğrencileri ile bir araya gelen İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci uygulamalı eğitim esnasında Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri ile bir araya geldi. 

 Hangarımızın yapımı ise devam ediyor. Hangar tamamlandığında tüm uçağı oraya taşıyacağız. Ayrıca bu tip bir uçağı yapabilecek yedek parçamızı da kurduğumuz laboratuvarımıza yerleştirdik. Tüm bölüm ve programlarda öğrencilerimizin teorik  ve uygulamalı eğitimlerini dengeli biçimde devam ettiriyor ve nitelikli mezunlar veriyoruz” değerlendirmesinde bulundu. (Haber Merkezi)