MKÜ’NÜN ÇALIŞMALARI ÇOK DEĞERLİ

  • Eklenme Tarihi :04.04.2022 | 10:01

İsveç İstanbul Başkonsolosu Peter Ericson, beraberindeki heyet ile birlikte Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya’yı ziyaret etti.

MKÜ’NÜN ÇALIŞMALARI ÇOK DEĞERLİ

 Ziyaret sonrası Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirilen “İsveç’in Başarı İnovasyonu” başlıklı seminere geçildi. Seminer öncesi açıklama yapan MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya İsveç’in inovasyon açısından dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olduğunu ve İsveç Başkonsolosluğu ile gerçekleştirilen bu programın, öğrencilerin İsveç’i tanıması ve gelecekte gerçekleştirilebilecek iş birlikleri açısından büyük önem arz ettiğini söyledi.

 

İsveç İstanbul Başkonsolosu Peter Ericson ise MKÜ ve Hatay’ı ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinin bölgedeki çalışmalarının çok değerli olduğunu belirtti.

Konuşmalar sonrası Başkonsolosu Peter Ericson üniversitemiz öğrencileri ve öğretim elemanlarının katılımıyla ‘’İsveç’in başarı inovasyonu’’başlıklı bir seminer gerçekleştirdi. Seminer katılımcıların İsveç hakkındaki sorularının cevaplanması ile sona erdi.

İsveç İstanbul Başkonsolosu Peter Ericson’ın sunumlarının ardından, İsveç İstanbul Başkonsolosluğu ticari koordinatörü Şevin Yalçın tarafından İsveç’te Master Eğitimi başlıklı sunum gerçekleştirildi. İsveç ve İsveç’te master eğitimi ilgili detaylı bilgilerin paylaşıldığı sunum katılımcılar tarafından büyük bir dikkatle takip edildi. (Haber Merkezi)