MKÜ’DE MAZUNİYET COŞKUSU

  • Eklenme Tarihi :29.06.2022 | 11:13

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde (MKÜ) 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet töreni büyük bir coşku ve heyecan içinde gerçekleşti.

MKÜ’DE MAZUNİYET COŞKUSU

Öğrenci ve velilerin yoğun katılım gösterdiği mezuniyet törenine Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, MKÜ Prof. Dr. Hasan Kaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yusuf Önlen, Prof. Dr. Okan Şener, Prof. Dr. Fatih Sakin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Kurma ve Yaşatma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Rende, Vakıf Üyesi Selahattin Eskiocak ile fakülte dekanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

KATKI SUNANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan mezuniyet töreni, İletişim Fakültesi öğrencisi Hatice Ecem Tiyekli’nin tüm mezun öğrenciler adına konuşma yapmasıyla devam etti. Mezun olmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyleyen Tiyekli, bu mutlu günde evlatlarının mutluluğuna şahit olabilmek için buraya gelen ve hiçbir an evlatlarını yalnız bırakmayan aileler ile eğitim hayatlarına katkı sunan öğretim üyelerine teşekkür etti.

ÜLKEMİZİN GLEECEĞİNİ GENÇLER ŞEKİLLENDİRECEK

Konuşmasına pandemi nedeniyle iki yıldır gerçekleştirilemeyen mezuniyet törenini yapmanın coşkusunu yaşadıklarını belirterek başlayan Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya: “Ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan gençlerimizin bu mutlu gününde onlarla birlikte olmanın sevincini ve heyecanına yaşadığımızı belirterek sözlerime başlamak istiyorum. 13 fakülte, 9 meslek yüksekokulu, 3 yüksekokul ve 1 konservatuvarımızda eğitim öğretim gören 25 bini aşkın öğrencimizin 3 bin 100’ünü bugün uğurlamanın gurunu ve hüznünü yaşıyoruz. Sevgili öğrenciler yarının dünyasında egemen konumda olabilmemiz, zengin ve müreffeh ülkeler arasında yer alabilmemiz için en büyük güvencemiz sizlersiniz. Bu konuda sizlere olan inancımız ve güvenimiz sonsuzdur. Öğrencilerimizin en iyi seviyede ve en iyi kalitede eğitim ile mezun olmalarına katkı sağlayan öğretim üyesi arkadaşlara ve büyük fedakarlıklar içinde gerek maddi gerekse manevi desteklerini esirgemeyen ailelere bu özel günde çok Teşekkür ediyorum.” dedi.

EN MUTLU VE GURURLU GÜNLERİNDEN BİRİ

Öğrencilere mezuniyet sonrası yaşayacakları süreç ile ilgili tavsiyelerde bulunan Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu: “Bugün siz sevgili öğrencilerin eğitim hayatları açısından en mutlu ve gururlu günlerinden biridir.  Yüksek lisans düşünmeyen öğrenciler bugün eğitim hayatlarının sonuna geldiler. Sevgili öğrenciler, kısa süre sonra hayata atılacaksınız. Zorlu geçecek olan iş bulma sürecinde hiçbir zorluk karşısında yılmamanızı tavsiye ediyorum. Ailelerinizin desteği ve motivasyonu ile sabır ve gayret gerektiren bir süreç sonunda iş yaşamına atılacağınıza yürekten inanıyorum. İyi insan olup paylaşmayı da düşündüğünüz takdirde mutlaka başarılı ve mutlu olursunuz. Hepinize mezuniyet sonrası yaşamlarınızda başarı ve mutluluklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

MEDENİYETLER KOROSU KONSER VERDİ

Yapılan konuşmaların ardından mezun oldukları fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarında dereceye giren öğrencilere diploma ve plaket takdimi yapıldı.  Takdimlerin ardından mezun olan öğrencilerin keplerini havaya atmasıyla coşku ve sevinç doruk noktasına ulaştı. Tören, mezuniyet pilavı ikramı ve Antakya Medeniyetler Korosunun vermiş olduğu konser ile sona erdi. (Haber Merkezi)