MKÜ’DE İKİNCİ HATAY İÇ HASTALIKLARI GÜNLERİ

  • Eklenme Tarihi :24.06.2022 | 10:51

Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanlığı tarafından ikinci Hatay İç Hastalıkları Günleri düzenlendi.

MKÜ’DE İKİNCİ HATAY İÇ HASTALIKLARI GÜNLERİ

Atatürk Konferans Salonundaki etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Doç. Dr. Eren Gürkan çekirdek kadrodan ulusal düzeyde tanınan bir kongre organizasyonuna uzanan zorlu sürece anlattı. MKÜ Rektör Yardımcısı ve Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Önlen Mesai arkadaşları önderliğinde başlayan bu tür organizasyonları gerek Tıp Fakülteleri gerekse üniversitelerine artı değer katan faaliyetler olarak gördüklerini belirterek etkinliğin gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür etti.  

 

MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya hayalden gerçeğe uzanan kongrenin gerçekleşme sürecinde emek harcayan, zorlu kongre sürecini yürüten herkesi tebrik ederek, bu organizasyonların hız kesmeden devam edeceğinin altını çizdi.  

Tıp fakültesi öğrenci, asistan, uzman ve öğretim üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıya 92 katılımcı katıldı. Toplantıda 21 farklı başlıkta oturum gerçekleştirilirken 15’i misafir olmak üzere 45 konuşmacı sunum yaptı. Ayrıca toplantıda 13 sözlü 7 de poster bildiri gerçekleştirildi. Toplantının onur konuğu oturumuna ise Türk Diyabet Vakfı Başkanı Prof. Dr. M. Temel Yılmaz katıldı. (Haber Merkezi)