KRİSTALİN MÜZİK GRUBU’NDAN TEMİZYÜREK’E ZİYARET

  • Eklenme Tarihi :14.09.2022 | 11:18

Kristalin Müzik Grubu’nun bestecisi ve solisti Kristal Sıla Özhendekci, Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Abdullah Temizyürek’i çalışma ofisinde ziyaret etti.

KRİSTALİN MÜZİK GRUBU’NDAN TEMİZYÜREK’E ZİYARET

2020 yılında çıkardığı “Dünyalar Benimmiş” adlı albümüyle gençlerin ilgisini çekmeyi başaran Kristalin Müzik Grubu solisti Kristal Sıla Özhendekci, HGC Başkanı Abdullah Temizyürek’i çalışma ofisinde ziyaret etti.

Temizyürek Medya Çalışma Ofisi’nde gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler veren Kristalin Müzik Grubu Solisti Kristal Sıla Özhendekci, “Biz, müziğin insan üzerindeki derin etkisinin farkına varmış ve şarkılarımızda bunu etkili ve faydalı şekilde kullanan müzisyenleriz. Karavanımızla şehirleri gezerek, eskiden gezgin ozan ve dervişlerin yaptığı gibi müziğimizi, bilgimizi ve mesajımızı insanlarla paylaşıyoruz. Yaşam sanatı ipuçları ve bilgelik mesajları ileten şarkılar, ninniler yapıyoruz. Dünyalar Benimmiş isimli 11 şarkılık bir albümümüz, iki teklimiz ve yine 11 şarkılık bir ninni albümümüz var. İnsanın ilk duyduğu müzik ninnidir. Duygusal yaşamın temelinde ninni vardır. Ninniler bebeğin zihin ve karakter yapısını doğrudan etkiler. Kristalin ninniler de bu alanda ilktir. Özenle seçilmiş sözleri ve özel frekans yapısıyla bebeklerin ilerideki kişilik ve zeka gelişimini en olumlu şekilde etkileyecek biçimde tasarlanmıştır. Kristal şarkılar modern tarzda söz ve müziği ile her yaştan ve kesimden dinleyiciye hitap eden, insanın psikolojisini, ruh halini, ilişkilerini olumlu etkileyen, modunu yükselten ve motive edici şarkılardır. Bizlere göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.” dedi.

Kristalin Müzik Grubu’nu ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden HGC Başkanı Abdullah Temizyürek ise, sanata ve sanatçıya her zaman yerel basın olarak destek verdiklerini, bundan sonra da yapılacak olan çalışmalarda da destek vermeye devam edeceklerini belirtti. Gerçekleştirilen ziyaret sonrasında Kristalin Müzik Grubu bestecisi ve solisti Kristal Sıla Özhendekci tarafından HGC Başkanı Abdullah Temizyürek’e  Kuraldışı Yayıncılık'tan çıkan, müziğin şifalı etkisini konu alan ve müzikle kişinin kendisini, ilişkilerini ve hayatını iyileştirmek için yöntemler sunan “Tin Ten Tını” ve “Tin Ten Tını Uygulamalar” isimli iki kitabını hediye etti. (Haber Merkezi)