KOM Hatay’da Kaçakçılara Darbe Vurmaya Devam Ediyor - Hatay Gazetesi

KOM Hatay’da Kaçakçılara Darbe Vurmaya Devam Ediyor

  • Eklenme Tarihi :07.07.2022 | 11:31
  • Muhabir :

KOM Şubesi ekiplerinin kaçakçılık yapan şahıslara yönelik 3 ilçede eş zamanlı yaptığı 4 ayrı operasyonda bol miktarda kaçak nargile tütünü, gümrük kaçağı makaron ve gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Olayla ilgili 4 kişi hakkında adli işlem yapıldı.

KOM Hatay’da Kaçakçılara Darbe Vurmaya Devam Ediyor

Hatay Emniyet Müdürlüğü il genelinde kaçakçılık yapan şahısları tek tek belirleyip yaptığı operasyonlarla onlara büyük darbe vuruyor. Ekipler, bu bağlamda Antakya’da iki adrese İskenderun ve Dörtyol ilçelerinde de birer adrese operasyon düzenlendi. Antakya’nın Maşuklu Mahallesi’nde kaçak nargile tütünü imalatı yapılan eve düzenlenen operasyonda 425 kilogram kaçak nargile tütünü, 40 kilogram glikoz, 5 kilogram aroma ve 1 adet karıştırıcı makine ele geçirildi olayla ilgili B.İ. hakkında adli işlem yapıldı. Antakya’nın Haraparası Mahallesi’nde durdurulan bir araçta yapılan aramada ise 140 bin adet gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Olayla ilgili T.A. isimli şahıs hakkında adli işlem yapıldı.

 

EŞ ZAMANLI OPERASYONLAR DEVAM ETTİ

Antakya’da yapılan operasyonların ardından İskenderun ve Dörtyol’da eş zamanlı operasyon düzenlendi. İskenderun’un İnönü Mahallesi’nde bulunan bir işyerine yapılan operasyonda 15 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Olayla ilgili işyeri sahibi A.S. hakkında adli işlem yapıldı. Aynı saatlerde Dörtyol’un Çaylı Mahallesi’nde bulunan bir eve gerçekleştirilen operasyonda ise 184 bin 400 adet gümrük kaçağı makaron, 22 kilo 800 gram kıyımlaş kaçak tütün, 700 adet sigara filtresi ve 15 kutu sigara sarma kağıdı ele geçirildi. Olayla ilgili ev sahibi T.M. hakkında adli işlem yapıldı. Hatay Emniyet Müdürlüğü kaçakçılık yapan şahıslara yönelik operasyonların devam edeceğini bildirdi. (Mehmet ÇAĞLAR)

Haberin Videosu