KAYA GÖREVİNİ EREN'E TESLİM ETTİ

  • Eklenme Tarihi :12.12.2022 | 12:54

HATAY Mustafa Kemal Üniversitesi’nde (MKÜ) düzenlenen devir teslim töreni düzenlendi. Düzenlenen devir teslim töreninde Prof.Dr.Hasan Kaya rektörlük görevini Prof. Dr. Veysel Eren teslim etti.

KAYA GÖREVİNİ EREN'E TESLİM ETTİ

HATAY Mustafa Kemal Üniversitesi’nde (MKÜ) düzenlenen devir teslim töreni düzenlendi. Düzenlenen devir teslim töreninde Prof.Dr.Hasan Kaya rektörlük görevini Prof. Dr. Veysel Eren teslim etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan MKÜ Rektörü Prof. Dr. Veysel Eren, törende yaptığı konuşmasında yönetim vizyonunun ana hatlarını paylaştı.

Yönetim vizyonunu Türkiye Yüzyılını temele alan Sürdürülebilir Kalkınma odaklı stratejik eylem planını, şehir markasında ‘Hatay Yüzyılı’ vurgusuyla duyuran Eren, “Adaylık düşüncemin dayanakları ile yönetim yaklaşımım aynı kökten besleniyor.” dedi.

CESARET VERİCİ

Şahsına duyulan güvenin cesaret verici olduğunu belirten Rektör Eren, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde duyurulan ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonunda üniversitelere yüklenen misyonun tüm kurumsal paydaşlara dağıtılan ortak sorumluluğunu yönetim kademesinde sürdürülebilir kılmak adına kendime çıkardığım pay aday olmaktı. Kendime ve kurumsal paydaşlığımla övündüğüm Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi ailesine duyduğum güven ile Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol Özvar’ın şahsıma duydukları güvenin örtüşmesi, cesaret vericidir.” dedi.

HASAN KAYA’YA TEŞEKKÜR ETTİ

Yönetimin bir gelenek olduğunu belirten Eren, “Asırlık geçmişten, asırlık geleceğe giden bir başarı hikayesinin dönüm noktasında, çığır açıcı hedeflerimizle tarih yazmak adına sağlam bir temel üzerinde yükseleceğimizin bilincindeyiz. Bu vesileyle, 8 yıllık yönetimi üresince birlikte çalışmaktan memnuniyet duyduğum Rektörüm Prof. Dr. Hasan Kaya’ya emekleri için teşekkür ederim. Bundan sonra da hem bir doktor olarak, hem de tecrübeli bir büyüğümüz olarak birikimlerini bizlerle paylaşmasını canı gönülden temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

ŞEHRİMİZ, ÜLKEMİZ, DÜNYAMIZLA BÜTÜNLEŞECEĞİZ

Türkiye Yüzyılı vizyonuna ulaşmak için bir reçete olarak Sürdürülebilir Seferberlik Hareketi üzerinde önemle duran Rektör Eren, “Bu amaçların gerçekleşmesi için yönetim olarak temel stratejilerimizden birisi akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz, şehrimiz, ülkemiz, dünyamızla bütünleşmek; gücümüzü, birikimimizi, enerjimizi, gayretimizi başta üniversitemizin, ülkemizin ve bölgemizin ideallerini gerçekleştirmek için kullanmak olacaktır. Tüm platformlarda ve her düzeyde, kurum içi ve kurumlar arası, ulusal ve uluslararası ortaklıklar kurmak; yönetimimizin önceliği olacaktır.

YOLUMUZ UZUN VE MEŞAKKETLİ

“Hedeflerimiz büyük, yolumuz uzun ve meşakkatli. Ancak bizler de bu büyük hedefleri gerçekleştirmek için bilgi, anlayış, tecrübe ve hepsinden önemlisi heyecan ve tutkuya sahip insanlarız. Sözünü ettiğimiz bütünleşmeyi tesis edebilmek için; öncelikle kendi içimizde her bir hücremiz ve dokumuzla bütünleşeceğiz; akademisyenlerimizle, idari personelimizle ve öğrencilerimizle bütünleşeceğiz; şehrimizle bütünleşeceğiz; şehrimizin kurumları, kültürü ve sorunlara çözüm yollarıyla bütünleşeceğiz, dünyayla ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarıyla bütünleşeceğiz” dedi.

ÜNİVERSİTEMİZ HATAY’IN ÖNEMLİ BİR DEĞERİ

Şehir markalamanın ve kurumsal itibarın önemini kavrayan bir yönetim anlayışını hayata geçireceklerini bildiren Rektör Eren, “Hatay’ın önemli bir değeri olan Üniversitemiz, hızla kurumsallaşmasını tamamlayacak, kendi kurumsal marka değerini artıracak ve Hatay markasının dünyada bilinen bir marka olması için tüm katma değerli faaliyetlerinde şehrimizle aidiyet ilişkisini ön planda tutacaktır. Üniversitemiz, medeniyetler beşiği olan Hatay’ın sürdürülebilir kalkınması için ‘kamu-üniversite-sanayi iş birliği’ modelini diğer tüm paydaşlarımızı da içine alacak şekilde genişleterek, dinamik bir iş birliğine dönüştürecektir.” diye konuştu.

Törende MKÜ Rektörü Prof. Dr. Veysel Eren’e cübbesini, görevi devraldığı Prof.Dr. Hasan Kaya giydirdi ve görevinde başarılar diledi.