Katillere ÖDÜL gibi CEZA - Hatay Gazetesi

Katillere ÖDÜL gibi CEZA

  • Eklenme Tarihi :20.01.2023 | 12:04
  • Muhabir :

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Dr. Ufuk Bayraktar, Konya kürek davasında karar verilmesine karşın Adaletin verilmediğini söyledi.

Katillere ÖDÜL gibi CEZA

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Dr. Ufuk Bayraktar

Katillere ÖDÜL gibi CEZA göstermelik olarak verildi

 Konya Büyükşehir Belediyesi'ne ait Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'nde kürekle köpeğe vurarak öldüren şahıslar hakkında verilen ceza belli oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi'ne ait Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'nde, kürekle köpeğe vurarak öldüren ve haklarında 6'şar yıla kadar hapis cezası istenen sağlık teknisyeni) ile hayvanı sürükleyerek götüren kişiye 1'er yıl hapis cezası verildi. Bu ceza nitelikli halden 1 yıl 6 aya çıkartıldı. Pişmanlıklarından dolayı ceza 1 yıl 3 ay indirilip, hükmün açıklanması geri bırakıldı.

Karara tepki gösteren Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Dr. Ufuk Bayraktar “Adalet verilmedi” dedi.  Barolarının hayvan hakları komisyonlarının, gönüllü avukatlar ve STK’ların müdahil olma talebinin ‘suçtan zarar görülmediği’ gerekçesiyle reddedildiği bilgisini veren Bayraktar “AnadoluFed Başkanı olarak DSÖ’nün sağlık tanımında ‘bedenen ve ruhen tam bir iyilik halidir’ dediğini; hepimizin ruhen yaralı olduğumuzu ve davaya müdahil olma taleplerimizin kabul edilmesini istedim. Bu da reddedildi! Konya Büyükşehir Belediyesi yargılanmadı, katillere ÖDÜL gibi CEZA göstermelik olarak verildi!” dedi. (Haber Merkezi)