Karma Sergi Törenle Açıldı

  • Eklenme Tarihi :11.05.2022 | 10:52

Hatay’da Türkiye’nin Tıbbi ve Aromatik Endemik Bitkileri Üzerinden Hatay’ın Kadim Tarihi ve Kültürel Değerlerini Tanıtım Projesi kapsamında, oluşturulan ‘Çiçeklerin Dilinden Geleceğe Miras’ konulu karma sergi düzenlenen törenle açıldı.

Karma Sergi Törenle Açıldı

Arkeoloji Müzesinde düzenlenen açılış törenine Hatay Valisi Rahmi Doğan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Emrullah Büyük, vali yardımcıları, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Genel Sekreteri Prof.Dr. Erdoğan Köse, Projenin Sahibi ve Yürütücüsü İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Öğretim Görevlisi Özlem Özer Tuğral ve  kurum müdürleri katıldı. Törende konuşan Hatay Valisi Rahmi Doğan, sergiyi İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa ve Hatay Valiliği olarak birlikte açtıklarını söyledi. Projenin Sahibi ve Yürütücüsü İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Öğretim Görevlisi Özlem Özer Tuğral’da sergide yer alan eserlerin bilimsel çalışmalarla oluşturdukları bir alt yapı ile yapıldığını belirtti.

SERGİ 15 MAYIS’A KADAR AÇIK KALACAK

Yapılan konuşmaların ardından Hatay Valiliği ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü ortaklığında gerçekleştirilen Türkiye, İran, Hollanda, Ukrayna, Azerbaycan, Tunus Bosna Hersek, Mısır, Ürdün, Romanya, Tunus, KKTC, Amerika ve Ürdün’lü sanatçıların eserlerinin yer aldığı  “Çiçeklerin Dilinden Geleceğe Miras’’ isimli projenin ilk sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Hatay’ın kültürel değerlerinin başta İstanbul olmak üzere tüm dünyaya tanıtmayı amaçlayan sergi 25 Mayıs’a kadar Hatay arkeoloji Müzesi’nde açık kalacak. (Haber Merkezi)