Karma Resim Sergisine Yoğun İlgi

  • Eklenme Tarihi :27.01.2023 | 13:40

Geçtiğimiz günlerde yoğun katılım ile açılış programı gerçekleştirilen Hatay’lı ressamların eserlerinin yer aldığı karma sergi gördüğü yoğun ilgi ile dikkatleri üzerinde toplamayı sürdürüyor.

Karma Resim Sergisine Yoğun İlgi

Küratörlüğü bölgemizin başarılı ressamlarından Selmani Baki Kocaispir ve Ünal Kuş’un yaptıkları sergi 10 Şubat tarihine kadar gezilebilecek. Bir güney inisiyatif projesi olan  karma sergide Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlileri,Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Görsel Sanatlar Öğretmenleri, ,Bedi Sabuncu Güzel Sanatlar Lisesi Öğretmenleri ve yerel sanatçıların eserleri yer alıyor.

Karma sergiye ilginin bekledikleri gibi olduğunu ifade eden Küratörler Selmani Baki Kocaispir ve Ünal Kuş yaptıkları açıklamada:” Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlileri,Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Görsel Sanatlar Öğretmenleri,Bedi Sabuncu Güzel Sanatlar Lisesi Öğretmenleri ve yerel sanatçılarımızın eserlerinin yer aldığı karma sergimiz her gün ziyaretçi akınına uğramaktadır. Yarı yıl tatili olması ve Antakya Belediyesinin tüm öğrenciler için başlattığı “Karneni getir sinema ve biletini al” kampanyasının Cumhuriyet Kültür Merkezinde gerçekleşiyor olması ziyaretçi sayımızı ikiye katlamıştır. Sanat severler tarafından çok beğenilen tabloları hazırlayan ressamlarımıza teşekkür ediyoruz.Bir teşekkür de ziyaretleri ile sergimize yoğun ilgi gösteren tüm sanat severlerimize. Ayrıca sanat faaliyetlerimizi tam gaz devam ettirdiğimiz Cumhuriyet Kültür Merkezini şehrimize kazandıran Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’a bir kez daha şükranlarımızı sunarak 10 Şubat tarihine kadar gezilebilecek olan karma sergimize herkesi bekliyoruz. “dedi.

Tabloları çok beğendiklerini belirten ziyaretçiler birbirinden yetenekli ressamların eserleri ile kendilerini buluşturan karma sergide emeği geçen herkese teşekkür ettiler. (TALİP KÖLEOĞLU)