Kariyer Yolunda Mizaçların Rolü ve Etkisi Semineri

  • Eklenme Tarihi :08.11.2022 | 14:10
  • Muhabir :

Güzel Sanatlar Fakültesi Kariyer Merkezi Temsilcisi Öğretim Görevlisi Gökhan Maraşlıoğlu'nun koordinasyonuyla Kişisel Gelişim ve Enneagram Uzmanı Deniz Önal tarafından "Kariyer Yolunda Mizaçların Rolü ve Etkisi" konulu seminer verildi.

Kariyer Yolunda Mizaçların Rolü ve Etkisi Semineri

Seminerde kişinin doğuştan getirdiği, kendisine özgü duygu ve davranışlarının temelinde yatan özelliklerin mizaç olduğu belirtilerek çevresel unsurlar ve eğitimle oluşan kişiliğin ve zamanla yerleşen karakterin hem ilişkilerde hem de kariyer planlamadaki rolü üzerinde duruldu. Mizaçların eğitimde ve ikili ilişkilerdeki öneminin vurgulandığı seminerde; mizaç, kişilik ve karakter özelliklerinin bilinmesinin hem eğitimde hem ailede hem de ikili ilişkilerde fayda sağlayacağından bahsedildi. Eğitimcilerin, akademisyenlerin ve ebeveynlerin mizaç-enneagram modellerini bilmelerinin toplumsal gelişmeye, barışa ve başarıya olumlu etkileri aktarıldı.

Ziraat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa; Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Demirel, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Sorar, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Seval Yavuz, çeşitli birimlerden akademisyenler, öğrenciler, idari personel, İŞKUR Kampüs Yetkilileri, Antakya Öğretmenevi Yetkilileri ve Yeşilay Hatay Şube Başkanı Yüksel Aydın katılım sağladı.