KARDEŞ ŞEHİR AALEN’DEN SAVAŞ’A ZİYARET

  • Eklenme Tarihi :21.01.2023 | 21:48
  • Muhabir :

AALEN BELEDİYE BAŞKANI FREDERİCK BRÜTTİNG BAŞKAN SAVAŞ’I ZİYARET ETTİ

KARDEŞ ŞEHİR AALEN’DEN  SAVAŞ’A ZİYARET

Hatay’ın kardeş şehirlerinden biri olan Aalen’in Belediye Başkanı Frederick Brütting ve beraberindeki heyet Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.

Ziyarette, Başkan Savaş ve Brütting ortaklaşa gerçekleştirilen çalışmalar ve hizmetler hakkında istişarelerde bulundu.

Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren HBB Başkanı Savaş, “Kardeş şehrimiz Aalen’den gelen misafirlerimiz bizi çok mutlu etti. İki şehir arasında yıllardır süren ve örnek olan kardeşliğimiz güçlenmeye devam edecek. Belediye başkanımıza ve misafirlerimize gerçekleştirmiş oldukları ziyaretten dolayı teşekkür ederim” dedi.

BRÜTTİNG: OLDUKÇA BAŞARILI İŞLER GERÇEKLEŞTİRİYORSUNUZ

Hatay’da çok güzel bir şekilde karşılandığından dolayı oldukça mutlu olduğunu söyleyen Brütting, “Ailemiz de gittikçe büyüyor. EXPO gerçekten şahane. Sizleri takip etmekteyiz ve oldukça başarılı işler gerçekleştiriyorsunuz” diyerek Başkan Savaş’a çalışmalarında başarılar diledi.

Başkan Savaş, ziyaretin sonunda Frederick Brütting’e Hatay’a özgü çeşitli hediyeler verdi.

Brütting de, Aalen Belediyesi bahçesinde yetiştirilen kestane ağacını Lütfü Savaş’a hediye ederek HBB ve Aalen Belediyesi’nin ortak girişimleriyle Reyhanlı ilçesinde açılan okul için bağışta bulunduklarını açıkladı. (Haber Merkezi)