KANSER DUYARLILIĞI

  • Eklenme Tarihi :11.11.2023 | 13:03
  • Muhabir :Hatay Gazetesi

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde duyarlı bir yurttaş, kanser hastaları için uzattığı saçını bağışlayarak, kanser hastaları na karşı duyarlılık çağrısı yaptı.

KANSER DUYARLILIĞI

Dörtyol Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi görevlisi Kürşad Tekin, uzun bir süredir uzattığı saçlarını Kanser Savaşçıları Derneğine bağışladı. Kanser Savaşçıları Derneği'nin 'Saçım Saçın Olsun Projesi'ni duyduktan sonra bu uygulamayı seçtiğini belirten Kürşad Tekin, kanser hastalarının tedavi süresince ortaya çıkan saç dökülmesini işaret ederek, derneğin başlattığı projeye destek verdiğini söyledi. Kanser ve kanser hastalarına karşı duyarlılık oluşturmak amacıyla böyle bir uygulamayı seçtiğini belirten Kürşad Tekin, tüm toplumu kansere karşı duyarlılığa davet etti.

 

Projede; saç bağışçılarının derneğe ilettiği saçlar, projeye katkı sağlayan peruk atölyelerine gönderildiğini belirten Kanser Savaşçıları Derneği, peruk talebinde bulunan tanı alanlarının, proje sorumlularına derneğin ve projenin sosyal medya hesaplarından ulaştıklarını, kendi istekleri doğrultusunda gerçek saçlardan hazırlattıkları perukları da en kısa zamanda tanı alanlarına karşılıksız olarak hediye ettiklerini duyurdu.

Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sedat İskenderoğlu da ülkemizde artan kanser hastalığına karşı duyarlılık gösteren Kürşad Tekin'e teşekkür ederek, "Bu duyarlı davranışından dolayı tebrik ediyoruz. Kestirmiş olduğu saçların bundan sonra çok daha gür çıkacağına olan inancımız tamdır" dedi.