KALAYCIOĞLU, ULUSLARARASI YEREL MEDYA ZİRVESİ TOPLANTISINDA

  • Eklenme Tarihi :13.06.2022 | 11:21

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Hatay İl Temsilcisi Mithat Kalaycıoğlu, İzmir’de “Uluslararası Yerel Medya Zirvesi” toplantısına katılacak.

KALAYCIOĞLU, ULUSLARARASI YEREL MEDYA ZİRVESİ TOPLANTISINDA

İzmir’de 13-14 Haziran 2022 tarihleri arasında Avrupa’nın 45 ülkesinden 110 gazetecinin katılacak, Avrupa kıtasının en büyük basın meslek örgütü olarak anılan Avrupa Gazeteciler Federasyonu, genel kurulunu İzmir’de yapacak. 

 

Genel kurula paralel olarak ise İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Türkiye’den 50 basın meslek örgütünün temsilcilerinin ve Avrupalı gazetecilerin de katılımıyla Uluslararası Yerel Medya Zirvesi düzenlenecek.  Hatay’ı temsilen toplantıya HGC yönetim kurulu üyesi ve TGC Hatay İl Temsilcisi Mithat Kalaycıoğlu katılarak bilgilerini ve deneyimlerini paylaşacak.

Avrupa kıtasının en büyük basın meslek örgütü olarak anılan Avrupa Gazeteciler Federasyonu (EFJ) genel kurulunu 13-14 Haziran’da İzmir’de toplayacak. Tarihi Havagazı Fabrikası’ndaki genel kurul için kente Avrupa’nın 45 ülkesinden 110 gazeteci gelecek.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) tarafından hayata geçirilen zirveye, Türkiye’den 50 basın meslek örgütü temsilcisi katılacak. Zirve yerel medyanın güçlenmesine aracılık etmeyi amaçlıyor. (Haber Merkezi)