Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi verildi

  • Eklenme Tarihi :26.09.2022 | 10:19

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele IV. Ulusal Eylem Planı Doğrultusunda Reyhanlı İlçesi Değirmenkaşı ve Yeni Mahalledeki Kıraathanelerde ‘’Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’’ konulu eğitim verildi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi verildi

Gerçekleştirilen eğitimde katılımcılara “Şiddet ve Şiddetin Türleri, Şiddetin Mağdur, Fail ve Çocuklar Üzerindeki Etkisi, Şiddetle Mücadelenin Mevzuatımızdaki Yeri, Şiddetle Mücadelede Milli Değerlerimizin ve İnancımızın Yeri, Şiddetle Mücadelede İnsan Haklarını Temel Alan Sorumlu Bir Birey Olmak, Şiddet Mağduru ve Tanıklarının Başvurabileceği Yerler ve Uygulamalar” hakkında bilgi verildi.

Reyhanlı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde görevli Psikolog Bülent Mahanoğlu, Reyhanlı İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Soner Erzurum ve Reyhanlı İlçe Müftülüğünde görevli vaiz Mustafa Erdem’den oluşan İlçe Eğitim Ekibi tarafından Reyhanlı ilçesindeki Yeni Mahallesinde bulunan Kıraathaneler ziyaret edilerek 82 erkek vatandaşa, Değirmenkaşı Mahallesinde bulunan Kıraathanelerde ise 43 erkek vatandaşa eğitim verilmiş olup programlar soru-cevap bölümü ile son buldu. (Haber Merkezi)