Kadın Hakları için Bir Projeye Daha İmza Attı!

  • Eklenme Tarihi :01.11.2022 | 16:18

Kadınlar, duygu durumlarını ve yaşam kalitelerini belirten renkler kullanılarak çeşitli elişleri yaparken, Hatay Barosu Kadın Hakları Komisyonu Üyesi Av. Seher Sözbilir katılımcılara çeşitli konularda hukuksal bilgiler verdi.

Kadın Hakları için Bir Projeye Daha İmza Attı!

Soroptimist ilkelerinden ve başlıca çalışma alanlarından biri olan “Herkes İçin İnsan Hakları” temelinde, kadınların adalete erişimlerini kolaylaştırmayı amaçlayan,  Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi finansal desteği ile gerçekleştirilen Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu’nun “KOLAYCA” Kadınlar için Renkli bir Hukuk Okuryazarlığı” projesinin iki etabı TEOFARM Çiftliğin harika atmosferinde gerçekleştirildi. Projeye 21 kadın aktif olarak katıldı. Kadınlar, duygu durumlarını ve yaşam kalitelerini belirten renkler kullanılarak çeşitli elişleri yaparken, Hatay Barosu Kadın Hakları Komisyonu Üyesi Av. Seher Sözbilir katılımcılara çeşitli konularda hukuksal bilgiler verdi.

 

Antakya Soroptimist Kulübü Başkanı Sonay Altunay Bayraktar, Teofarm Marka Kurucusu Elif Ovalı ve kulüp  üyelerinin yanısıra; TSKF Başkanı Sevil Koca ve Federasyon Sekreteri Meral Sevim de projede hazır bulunanlar arasındaydı. Katılımcılar çok keyifli ve bilgi dolu bir gün geçirdiklerini belirtirken, Antakya Soroptimist Kulübü Başkanı Dr. Sonay Altunay Bayraktar;  “Tüm kadınlarımız çok memnun ayrıldı. Muhteşem ev sahipliği için Antakya Soroptimist Kulübü üyemiz sevgili Elif Ovalı’ya, katılımları için federasyon başkanımız ve sekreterimize, proje rehberlikleri ve destekleri için Gül Üstün’e ve değerli emekleri için Avukat Seher Sözbilir’e çok teşekkür ederiz. Biz Soroptimistler kadınlarımızın her alanda daima yanlarında olacağız.” Dedi.