KAÇAK ACENTALARA FIRSAT VERMEYECEĞİZ

  • Eklenme Tarihi :01.10.2022 | 13:36

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) 25. Dönem Başkan adayı Ali Bilir, Antakya’da Turizmcilerle buluştu.

KAÇAK ACENTALARA FIRSAT VERMEYECEĞİZ

Seçim çalışmaları kapsamında ekibi ile birlikte Antakya’yı ziyaret eden Bilir,. Antakya Luwi Restaurantta, bir araya geldiği turizmcilere neden aday olduğunu ve seçilmesi durumunda yapacağı icraatlardan bahsetti. TÜRSAB’on her kademesinde görev yaptığını en son başkan yardımcılığı görevinden seçim döneminde vaatlerin yerine getiremedikleri için istifa ettiğini belirten Bilir, “Bu seçimi tam adamlık sistemi değil Acentalar kazanacak.” dedi.

Her seçimin kendi özünde önemli olduğunu belirten Bilir, “Hepimizin mesleğini ve geleceğini ilgilendiren 25. Dönem olağan genel kurulumuza sayılı günler kaldı. Bu seçimde hep beraber bir karar alacağız. Ya eskiye dönüşün yolunu tekrar açacağız, yada eskiye dönüş asla yoktur diyeceğiz.” dedi.

Yaptığı konuşmada vaatlerini de sıralayan Bilir, “Üyelerimizden hiçbir ücret almayacağız. Aidat ödemeleri için üyelerimize destek vereceğiz. Şube Kuruluş ve aidat tutarlarını, merkez aidat tutarının yarısına indireceğiz. Kaçak acentalık faaliyetlerine fırsat vermeyeceğiz. Paylaşımlı ofis kullanımını kolaylaştıracağız. Rehberlik sorununun çözümü için çalışma başlatacağız. TÜRSAB kartını daha işlevli hale getireceğiz. Acenta aidatlarının yarısı bölge temsil kurulu bütçesi olarak ait olduğu bölgeye tahsis edilecek. Afet ve kriz dönemleri için çalışılacak TÜRSAB kriz masasını devreye sokacağız. Acentalarımız faaliyetlerini durdurduğu şube adreslerini merkez adreslerine taşıyabilme olanağını sağlayacağız. Acentalarımızın yararlanacağı mali SGK, hukuk ve devlet destekleri ile ilgili konularda destek merkezi oluşturacağız. Dijital plaka sistemine geçeceğiz. UETS sistemi ile entegre çalışacağız. TÜRSAB’da dijital evrak dönemini başlatacağız. Okul turlarında kullanılan araç yaşlarının 20’ye çıkarılması için çalışacağız. Havalimanlarında ve turistik bölgelerimizde acentalarımız personellerinin dinlenme ve otopark sorunlarının çözümü için çalışmalar başlatacağız. Savurganlığa son vereceğiz. Sektörümüz içerisindeki haksız rekabeti önleyecek yaptırımlar oluşturacağız. Bölge temsil kurullarımızın güçlü etkin ve kendi bütçesini yöneten kurullar haline getireceğiz. Paydaşlarımız ile daima iletişim içinde olup ortak çözümler üreteceğiz. Birlikte yöneteceğiz. Mesleğimizi hep birlikte geleceğe taşıyacağız. TÜRSAB’ın sürdürülebilir turizm konusunda öncü olmasını sağlayacağız. TÜRSAB’ın turizmde otorite olmasını sağlayacağız.” diye konuştu. (Haber Merkezi)