İşyerine giren hırsızı kamera görüntüleri yakalattı - Hatay Gazetesi

İşyerine giren hırsızı kamera görüntüleri yakalattı

  • Eklenme Tarihi :22.10.2022 | 20:15
  • Muhabir :

Hatay’da bir işyerinde 8 bin lira değerinde iki traş makinesi. 1 adet televizyon ve bir adet güneş gözlüğü çalan hırsız polisin titiz çalışmasını sonucu yakalandı. Gözaltına alınan hırsız sevk edildiği adli mercilerce tutuklandı.

İşyerine giren hırsızı kamera görüntüleri yakalattı

Defne İlçesinin Sümerler Mahallesi’nde gece bir işyerine giren hırsız, işyerinde bulunan 2 traş makinesini, 1 televizyonu ve işyeri sahibine ait güneş gözlüğünü yanına alarak ayrıldı. Sabah işyerine gelen işyeri sahibi işyerinin soyulduğunu anlayınca polisten yardım istedi. İşyerinde gerekli incelemeleri yaparak parmak izi alan polis, işyerinin ve çevredeki güvenlik kameralarının görüntülerini de mercek altına aldı. Görüntüleri izleyen polis, hırsızın H.B. isimli şahıs olduğunu tespit etti. Güvenlik kameraları görüntülerinden kimliği tespit edilen H.B. Sümerler Mahallesi’nde bulunan evine düzenlenen operasyonla yakalandı. Evde yapılan aramalarda işyerinden çaldığı malzemelerde ele geçirildi.

Emniyette tamamlanan işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edilen H.D. tutuklanarak cezaevine gönderildi. (Yaser ÇAPAROĞLU)