İSTİFA GENELGESİ YAYINLADI!

  • Eklenme Tarihi :23.11.2022 | 12:57
  • Muhabir :

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı tarafından ıslak imzalı olarak CHP Genel Merkezi tarafından istifa genelgesi yayımlandı.

İSTİFA GENELGESİ YAYINLADI!

Türkiye’de 2023 yılında yapılacak olan milletvekili genel seçimlerinde aday adayı olmak isteyenlerin siyasi partide görev yapanların istifa etmesine yönelik CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı tarafından ıslak imzalı olarak CHP Genel Merkezi tarafından istifa genelgesi yayımlandı.

2023 yılında yapılacak olan milletvekili genel seçimleri öncesinde CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı tarafından İl ve İlçe Başkanlıklarına gönderilen CHP Genel Merkezi tarafından yayımlanan istifa genelgesinde, “Merkez Yönetim Kurulu’nun 21 Kasım 2021 tarihli kararı uyarınca 2023 yılı içerisinde yapılacak Milletvekili Genel Seçimlerinde aday adayı olmayı düşünenlerden aşağıdaki görevleri ifa edenlerin 05/12/2022 ile 26/12/2022 tarihleri arasında görevlerinden istifa etmeleri gerekmektedir. İstifa dilekçelerinin, belirtilmeksizin Genel Sekreterliğe gönderilmesi önem arz etmektedir. Belirlenen Sürede Aday Adaylığı için il başkanları, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, ilçe yönetim kurulu üyeleri istifa etmesi gerekmektedir. İstifa edenlerin yerine Parti Örgütü, Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nın bilgisi olmadan herhangi bir seçim ya da atama yapılmaması, boşlukların doldurulmaması hususunda gereğini bilgilerinize önemle rica eder, iyi çalışmalar dileriz.” ifadelerine yer verildi.