İSTANBUL’DA HATAY GÜNLERİ BAŞLIYOR

  • Eklenme Tarihi :20.09.2022 | 10:37

İstanbul’da faaliyet gösteren Hatay Dernekler Federasyonu öncülüğünde, Elite Organizasyon tarafından İstanbul Maltepe Etkinlik Alanı’nda yapılacak olan “İstanbul Hatay Kültür ve Gastronomi Etkinlikleri” 22 Eylül 2022 Perşembe günü başlıyor.

İSTANBUL’DA HATAY GÜNLERİ BAŞLIYOR

Hatay’ın tanıtımını sağlamak ve metropolde yaşayan Hataylıları bir araya getirmek amacıyla İstanbul’da faaliyet gösteren Hatay Dernekler Federasyonu öncülüğünde yapılacak olan ve Elite Organizasyon tarafından organize edilen “İstanbul Hatay Kültür ve Gastronomi Etkinlikleri” 22 ve 25 Eylül 2022 tarihlerinde İstanbul Maltepe Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilecek. 4 gün sürecek olan etkinlikte Hatay’ın tarih, kültür, turizm, gastronomi ve kültürel sosyal faaliyetlerinin tanıtımı yer alacak. 

 

DOLU DOLU ETKİNLİK PROGRAMI

22 Eylül Perşembe günü saat 13.00’da başlayacak olan etkinliğin ilk gününde Kültürel Sosyal Faaliyetler, Hatay Yöresel Davul-Zurna Show, Yerel Sanatçı Kumlulu Apo Konseri, Resmi Açılış Töreni, Protokol Konuşmaları, Workshop Etkinlikleri, Hatay İpeği Dokuma ve Kök Boyama, Hatay Halhalı Zeytin Kırma, Hatay Defne Sabunu Yapımı, Hatay Taş Sıkım Tahin, Hatay Bakla Ezmesi, Künefe Show, Stand Ziyaretleri ve Gala Yemeği ile son bulacak.

KEMMNUNLU BİBERLİ AŞ YAPILACAK

23 Eylül Cuma günü saat 14.00’da başlayacak olan etkinliğin ikinci gününde Kültürel Sosyal Faaliyetler, Hatay Yöresel Davul-Zurna Show, Yerel Sanatçı Kumlulu Apo Konseri, Antakya Belediyesi tarafından Kemmunlu Biberli Aş Workshop Gösterisi ve Gencer Savaş Bandosu Konseri ile son bulacak.

ÖCCE YAPIMI GERÇEKLEŞTİRİLECEK

24 Eylül Cumartesi günü saat 14.00’da başlayacak olan etkinliğin üçüncü gününde Kültürel Sosyal Faaliyetler, Hatay Yöresel Davul-Zurna Show, Yerel Sanatçı Kumlulu Apo Konseri, Antakya Belediyesi tarafından Öcce Yapımı ve İskenderun Belediyesi sponsorluğunda Atiye Konseri ile son bulacak.

KABAK BORANİ YAPIMI GERÇEKLEŞTİRİLECEK

25 Eylül Pazar günü saat 14.00’da başlayacak olan etkinliğin son gününde Kültürel Sosyal Faaliyetler, Hatay Yöresel Davul-Zurna Show, Yerel Sanatçı Kumlulu Apo Konseri, Antakya Belediyesi tarafından Kabak Borani Workshop Gösterisi ile etkinlik son bulacak. (Haber Merkezi)