İNSAOĞLU 'ELİNİ NEREYE DEĞDİRSE' KİRLETİYOR

  • Eklenme Tarihi :10.08.2022 | 10:44

Hatay’da ören yerleri yaz aylarının gelmesi ile birlikte hareketlenirken bu hareket çevre kirliliğini de beraberinde getiriyor.

İNSAOĞLU 'ELİNİ NEREYE DEĞDİRSE' KİRLETİYOR

Özellikle hafta sonlarını şehir stresinden uzakta şelale bölgelerinde, ormanlarda ve mesire alanlarında geçirmek isteyenler çevre felaketi yarattıkları alanları öylesine bırakıp tekrar şehir merkezlerine dönüyor.

 

BİRA KUTUSUNDAN PET ŞİŞEYE KEBAPLIK MALZEMEDEN POŞETLERE KADAR HERŞEY MEVCUT

Artan hava sıcaklıkları nedeni ile kendilerini soğuk mekanlara atan vatandaşlar piknik eşliğine hoşça vakit geçirme telaşına özellikle hafta sonlarında giriyor. Hatay genelinde yeni yeni keşfedilen ormanlık alanlardaki şelaleleri tercih eden vatandaşlar serinlikte rahat bir piknik yaparken geride bıraktıkları bu bölgede yaşayanlara “Keşke buralara hiç gelmeseler” dedirtiyor.

Hassa-Payas ilçeleri arasında yer alan Şelale Bölgesi son yıllarda vatandaşların gözde mekanlarından biri haline geldi. Özellikle hafta sonlarında ziyaretçi akınına uğrayan Şelale Bölgesinde vatandaşlar doğa güzelliklerinin tadını çıkartıyor. Ancak bu doğa gezileri sonrasında geride bırakılanlar bu bölgelerde yaşayan vatandaşları çileden çıkartıyor. Çevre sakinleri bölgeyi ziyaret edenlerden çöpleri bu alanlara atmamaları, yiyip içtikleri tüm ürünlerin çöplerini beraberlerinde götürmelerini istiyorlar. Şelale Bölgesinde su göllerinin çöpten görülmediğini aktaran çevre sakinleri “Maalesef bazı kendini bilmezler, burayı yok ediyor. Dolusunu çıkarmakta üşenmeyenler, boşlarını tekrar götürmüyorlar. Cam gibi berrak su göllerimizde ,çöp atıklarıyla yüzüyor. Akarsu kenarları ve piknik alanları çöplerle dolup taşıyor. Özellikle Şelale Bölgesi, İğdişin deresi, Yassı pınar berbat durumda. Lütfen buraları temiz tutalım ,çöp atanları uyaralım” diyorlar. (MUSTAFA SAĞLAM)