HÜSEYİN SÖNMEZ GÜVEN TAZELEDİ

  • Eklenme Tarihi :17.01.2023 | 14:14

İskenderun Denizciler Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi’nin seçimli olağan genel kurulu yapıldı.

HÜSEYİN SÖNMEZ GÜVEN TAZELEDİ

Kooperatif binasında gerçekleşen genel kurula İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Esnaf Odaları Birlik Başkan Vekili Erol Akın, Birlik Başkanı İsmail Toklucu, Halk Bankası Denizciler Şube Müdürü Bülent Sarıbay, oda başkanları, bölgede faaliyet gösteren kooperatif başkanları ve ortaklar katıldı.

Yoğun katılımla gerçekleşen, Divan Başkanlığını Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifleri Bölge Birlik Başkanı İsmail Toklucu’nun yaptığı genel kurulda, Başkan Hüseyin Sönmez ve yönetim kurulu üyeleri güven tazeledi.

 Başkan Hüseyin Sönmez, kooperatifin kuruluşunun 27’nci yılında esnafların gücüne güç katan destekleri verdiklerini belirterek, bu desteklerin aktarılmasını sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül’e teşekkür etti ve tüm katılımcılara alkışlattı

Çekilen kredilerden bazılarının amacı dışında kullanıldığını hatırlatan Başkan Hüseyin Sönmez, sonuçlarını da hep birlikte gördüklerine vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın esnaflara verdiği önem ve desteğin çok önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Sönmez, 10 Ocak günü yine Cumhuriyet tarihinin en büyük ek plasman desteği ve en düşük faiz oranıyla esnaflara nefes aldırılmasının çok önemli olduğunun altını çizdi.

Genel Kurula katılan ortaklara hitaben konuşma yapan Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, dört yılda kent genelinde yapılan hizmetleri özetledi, feyezan kanalı ihalesi, ziraat park, millet bahçesi ile şekere bağlantı yolu çalışmaları hakkında bilgi aktardı.Genel kurulda tüm maddeler ortakların oybirliğiyle geçerken, Hüseyin Sönmez Başkanlığındaki Denizciler Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi yönetim kurulu asil ve yedek listesinde şu isimler yer aldı;Yönetim Kurulu Asil Üye Hüseyin Sönmez, Murat Topak, Ayhan Dağdeviren, Erhan Çetin, Abidin Çolak. (Haber Merkezi)