Hikmet Otuzbir yeniden UGC yönetiminde - Hatay Gazetesi

Hikmet Otuzbir yeniden UGC yönetiminde

  • Eklenme Tarihi :29.05.2023 | 12:38
  • Muhabir :

Hatay’da sorumlu gazetecilik örneği sergileyip takdir toplayan Hatay Büyükşehir Gazetesi ve Hatay TV başarılı gazeteci Hikmet Otuzbir, Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkan Yardımcılığına 2.kez seçilmeyi başardı

Hikmet Otuzbir yeniden UGC yönetiminde

Ahmet Öz’ün başkanlığında Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’nın çok sayıda noktasında açtığı temsilcilikler ile Türk basınının adını duyurmaya devam eden Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti’nde geçen dönem Genel Başkan Yardımcılığı görevini başarıyla yürüterek Hatay temsilciliğinin kuruluşunda önemli rol üstlenen gazeteci Hikmet Otuzbir, ilk dönemdeki başarısını perçinledi. Genel Başkan Ahmet Öz güven tazeleyerek yeniden başkan seçilmesinin ardından, başarısıyla adından söz ettiren gazeteci Hikmet Otuzbir’i yeniden yönetim kuruluna aldı. Gazeteci Hikmet Otuzbir, Hatay’da üye sayısının arttırılması, temsilciliğin konumunun güçlendirilmesi, Suriye’de temsilcilik açılmasında, Hatay’da program ve projelerin yürütülmesindeki başarısı ile ilk dönemde takdir toplamıştı.

HİKMET OTUZBİR: MESLEĞİMİZ İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRECEK

20 Mayıs’ta gerçekleşen Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti olağan genel kurulunda 2. defa yönetim kuruluna seçilen gazeteci Hikmet Otuzbir, gazetecilik mesleğinin itibarının arttırılması, meslek mensuplarının haklarının savunulması için önümüzdeki dönemde de yoğun çalışmalarını sürdüreceğini belirtti.

Severek ve gururla yaptığım gazetecilik mesleğimi UGC çatısı altında taçlandırma yolunda bana olan güvenini ikinci kez gösteren ve Genel Başkan Yardımcılığı makamına şahsımı yeniden uygun gören başta Ahmet Öz başkanımıza ve yönetimimize teşekkür ederim. Cemiyetimizin başarısı için çalışmalarıma devam edeceğim. UGC’nin dünyaya açılması yolunda yapacağımız çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Hikmet Otuzbir, aynı zamanda Hatay Basın Cemiyeti Başkanlığını da sürdürüyor. (Haber Merkezi)