HIDIRELLEZİ KUTLADILAR

  • Eklenme Tarihi :09.05.2022 | 10:49

Antakya Soroptimist Kulübü Hıdırellezi kutladı. Misafirleriyle Teofarm Çiftlik’te buluşan Antakya Soroptimist Kulübü yöneticileri kutlama etkinliğinde tüm dünyaya sağlık, bereket ve huzur dileklerini gül dallarına astı.

HIDIRELLEZİ KUTLADILAR

Kutlamalarda konuşan Antakya Soroptimist Kulübü Başkanı Sonay altunay Bayraktar,  “Yoğun sağanak yağışa rağmen bizlerle olan tüm misafirlerimize ve hava muhalefetinden ötürü gelemeyip destek veren tüm kızkardeşlerimize ve bizlere harika bir ortam yaratan Teofarm Antakya’ya çok teşekkür ediyoruz. Hıdırellez tüm dünyaya sağlık, mutluluk ve barış getirsin” dedi.

 

Teofarm Antakya ve Teofarm Atölye’nin  kurucusu Elif Ovalı’da yaptığı konuşmada, “Biz Teofarm’da kırsal kesime ve köye bakış açısını değiştirmeye çalışıyoruz. Buradan bir marka çıktı. Yaptığımız şey, köy yaşantısını yüksek bir kültür haline getirmek, kutlamalarla, neşeyle, coşkuyla bir arada olabileceğimiz mekanlara sahip çıkmak ve onları geliştirmektir. Kurucu üyesi olduğum Antakya Soroptimist Kulübü ile kadınlarımızın statüsünü yükseltmeye çalışıyoruz. Bu anlamda etkinliklerimize devam ediyoruz. Hıdırellez tüm dünyaya iyilik, güzellik, mutluluk, varlık, sağlık getirsin” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Antakya Soroptimist Kulübü yöneticileri,  Teofarm Antakya’nın başarıyla sürdürdükleri doğadan sofraya yerel üretim ikramları ve taze toplanmış gelinciklerle yapılmış gelincik şerbetini tattılar.  Yaktıkları Hıdırellez ateş üzerinden atladılar. Yağmur suyu ile ellerini yıkadılar ve hoşça vakit geçirdiler. (Haber Merkezi)