HGC’NİN YENİ BAŞKANI NİHAT MAZMANOĞLU

  • Eklenme Tarihi :16.10.2022 | 18:49
  • Muhabir :

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirildi.

HGC’NİN YENİ BAŞKANI NİHAT MAZMANOĞLU

 Cemiyet Binasında  yapılan genel kurulda kullanılan 165 oyun 99’unu alan Nihat Mazmanoğlu, HGC’nin yeni başkanı oldu. Çift liste ile gidilen genel kurulda Bostan Yılmaz ise 65 oy aldı, sandıktan bir oyda boş çıktı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulu gündem maddeleri gereğince Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Diğer gündem maddelerinde yer alan Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun Okunması ve ibrası oy birliği ile kabul edilmesinin ardından seçimlere geçildi.

Divan Başkanlığı’na sunulan iki liste ile seçimlere mavi liste ile katılım gösteren Expres Gazetesi İmtiyaz Sahibi Bostan Yılmaz ile beyaz listede yer alan Mazman Medya Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Mazmanoğlu’nun listeleri divan üyeleri tarafından genel kurulda okundu.

Divan Kurulu Üyesi Mehmet Katırcıoğlu tarafından Bostan Yılmaz’ın başkan olduğu okunan mavi renkli yönetim kurulu listesinde Abit Kızılca, F. Serdar Özal, Hikmet Otuzbir, Mahmut Tuncay, Mustafa Dilek, Sabriye Güler, Sadullah Ergin ve Suna Zeytun yer alırken, Nihat Mazmanoğlu’nun başkan adayı olduğu beyaz renkli yönetim kurulu listesinde İlyas Bayraktar, Serkan Oğuz Uğraş, Ali Yolcu, Cevdet Işık Şener, Cemil Yıldız, Mithat Kalaycıoğlu Hasan Özdemir ve Murat Mutlu yer aldı.

Geçilen oy kullanma işlemi saat 17.00’de sona ermesinin ardından oyların sayımına başlandı. 165 oyun kullanıldığı genel kurulda beyaz liste 99 oy alırken, mavi iste 65 oy aldı. Sandıktan bir oy da boş çıktı.

 Böylece genel kurulda 99 oy alan Nihat Mazmanoğlu, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni başkanı oldu. Yönetim kurulu da şu isimlerden oluştu: Nihat Mazmanoğlu, listesinde İlyas Bayraktar, Serkan Oğuz Uğraş, Ali Yolcu, Cevdet Işık Şener, Cemil Yıldız, Mithat Kalaycıoğlu Hasan Özdemir ve Murat Mutlu. (HABER MERKEZİ)