HGC Yönetim Kurulu!

  • Eklenme Tarihi :17.10.2022 | 16:16

HGC Olağan Genel Kurulu sonrasında yeni başkan Nihat Mazmanoğlu’nun seçimi kazanmasının ardından sosyal medya üzerinden yapılan mesnetsiz iddialara yönelik Hatay Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafıından bildiri yayınlandı.

HGC Yönetim Kurulu!

ÜYELERİMİZİN HEPSİ KRİTERLERE UYGUNDUR

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen genel kurul seçimlerinin ardından sosyal medya üzerinden bağlı bulundukları Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ne mesnetsizce yapılan iddialar sonrasında istifa eden basın mensuplarına ve kamuoyuna yönelik Hatay Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafından bildiri yayınlandı.

ÜYELİĞİ SİLİNENLERİN TAMAMI ÜYELİK VASIFINI YİTİRMİŞTİR

HGC Yönetim Kurulu tarafından yayınlanan bildiride, “Hatay Gazeteciler Cemiyeti seçimlerinin sonucunun belirlenmesinden hemen sonra, sosyal medya üzerinden bazı arkadaşlarımızın istifa ettiklerini duyurmalarını üzüntüyle karşılamakla birlikte yapılan mesnetsizce iddiaları ise kabul etmiyoruz. İddia edildiğinin aksine üyeliği silinenlerin tamamı üyelik vasıflarını yitirmiş, bir kısmı istifa eden üye arkadaşlarımızın istekleriyle referanslarıyla yaptığımız yeni üyelerin tamamı da üyelik kriterlerini taşıdıklarının belgeli ispatı sonrası üyelikleri yapılmıştır. Bu bilgiler cemiyetimizin internet sitemizde de zaten açıkça görülmektedir. Hal böyle iken mesnetsiz iddialarla kafalarda soru işareti yaratacak yanlış söylemlerde bulunmak düşündürücüdür ve bu mesleği birlikte icra ettiğimiz arkadaşlarımıza yakıştırmamaktayız.” ifadelerine yer verildi.

CEMİYETİMİZİN YIPRATILMASINA ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Genel kurul sonrasında yaşanan istifaların mesnetsiz iddialarla yapılmasının düşündürücü olduğunu belirten HGC Yönetim Kurulu, “İddia edildiğinin aksine, genel kuruldan günler önce dileyen her arkadaşımıza 199 kişilik üye listemiz verilmiş olup, hiç kimse hiçbir üye ile ilgili üyelik kriterlerini taşımadığı vs. şeklinde bir itirazda ve beyanda bulunmamış olup, genel kurul sonrası seçim sonuçlarının açıklanmasıyla bu istifaların mesnetsiz iddialarla yapılmış olması düşündürücü olmakla beraber samimiyetten çok uzaktır. Kaldı ki cemiyetimiz, Hatay İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yakın zamanda denetlenmiş olup hiçbir aykırılığın olmadığı, tüzük dışına çıkılmadığı ilgili kurum tarafından onaylanmıştır. Cemiyetimiz büyük ve tüm Hatay’ ı kapsayan geniş bir ailedir. Yeni üye yapılacağı gibi istifalar da olacaktır. Kaybetmenin gerginliği ile yapılan gayriciddi açıklamalarla güzide cemiyetimizin yıpratılmasına ise asla müsaade etmeyeceğiz.” ifadelerine yer verildi.