HEROD Bilim ile Aydınlanıyor - Hatay Gazetesi

HEROD Bilim ile Aydınlanıyor

  • Eklenme Tarihi :06.10.2022 | 13:47
  • Muhabir :

Antakya Belediyesi tarafından düzenlenen “HEROD Bilim ile Aydınlanıyor” TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri büyük ilgi gördü. Bu sene ikincisi düzenlenen bilim şenlikleri düzenlenen tören ile başladı.

HEROD Bilim ile Aydınlanıyor

Törene Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu, AK Parti İl Başkanı Sayın Adem Yeşildal, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Antakya İlçe Milli Eğtim müdürü Ahmet Tecimen, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sayın Abdulkadir Teksöz, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, AK Parti İlçe Başkanı  Emrullah Gülen, AK Parti Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Eren, AK Parti Hatay İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Alkaya ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

BİLİM OLMADAN HEDEFLERE ULAŞILMAZ

Açılış töreninde konuşan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, “Antakya7nın gözbebeği Kurtuluş Caddesi’nin tarihteki adıyla HEROD caddesi dünyanın ilk ışıklandırılan caddesi olma özelliğini taşıyor.21 yüzyıl Türkiye’nin yüzyılı olacak” hedefimizden ilhan alarak HERDO Bilim şenliğimiz ile gençlerimizi bilimin ışığıyla aydınlatıyor ve bilimsel çalışmalar yapmalarına katkı sağlıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın vurguladığı gibi bilimin, araştırmanın, geliştirmenin, yenilikçiliğin kök salmadığı bir şehrin diğer hedeflere ulaşması mümkün değildir.”

ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞİ HAZIRLIYORUZ

“Dijital Akademi, Arkeoloji atölyeleri, doğa bilimleri bahçesi, robotik kodlama, atıl ve zekâ oyunları, astronomi ve uzay bilimleri gibi pek çok kursumuz ile gençlerimizi bilim ve teknolojinin ışığında geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz. 3 gün sürecek olan bilim şenliğimizin, okul öncesinden üniversite mezunlarına kadar tüm öğrencilerimize yönelik atölye ve çalıştaylar ile başarılı geçmesini temenni ediyorum” dedi.

BİLİM ŞENLİĞİ ALANINI GEZDİLER

Törende ayrıca Antakya Bilim Merkezi Müdürü Mehmet Tuncay Yurtsever, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük  ve Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Tecimen birer konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri bilim şenliğinin düzenlendiği alanı gezdi. Öğrencilerle sohbet etti. Yapılan deneyleri izleyerek öğrencileri başarılı deneylerinden dolayı kutladılar. 

Haberin Videosu