HER ZAMAN ANMAKTAN GERİ DURMAYACAĞIZ

  • Eklenme Tarihi :08.06.2022 | 11:04

Tüm Öğretmenler Birliği Sendikası (TÖBSEN) Merkez Yürütme Başkanı Deniz Ezer, bu toprakların değerleri olan ozanlarını her zaman anmaktan geri durmayacaklarını söyledi.

HER ZAMAN ANMAKTAN GERİ DURMAYACAĞIZ

TÖBSEN tarafından Sümerler Amfi Tiyatro’da  Haziran’da Ölmek Zor adlı bir etkinlik düzenledi.

 

Oldukça yoğun bir ilgi gören etkinlikte Amfi Tiyatroyu dolduran davetliler coşkuyla  geçen bir etkinliğe ortak oldular.Etkinlik şiirler okunarak başladı. Umut Harbeli’nin şarkılarıyla devam eden etkinlikte TİBSEN Merkez Yürütme Kurulu sahneye çıkarak etkinliğe gelenleri selamladı, daha sonra sözü TÖB SEN Merkez Yürütme Kurulu Başkanı Deniz Ezer alarak konuşmasını yaptı.Etkinliğe katılımın yoğun olması Amfi Tiyatro’nun hınca hınç dolu olması ve coşkunun hakim olması karşısında mutlu olduklarını söyleyen MYK Başkanı Deniz Ezer, Ustalarımızı saygıyla andıklarını belirttikten sonra katılım gösteren herkese teşekkür etti.

HEP HALKIN YANINDA OLDULAR

“TÖB SEN olarak bizler biliyoruz ki onlar hiçbir zülme,baskıya karşı sessiz kalmadılar.Düşüncelerinden, inandıklarından, mücadelelerinden ödün vermediler.” diyen Ezer,  “Halkın yanında oldular, yaşama seyirci kalmadılar. Olumsuzluklara karşı çıktılar, eleştirdiler, bizleri değiştirmeye dönüştürmeye davet ettiler. Bizlere mücadeleyi, yılmamayı, umudu öğrettiler. Bu yüzden bu toprakların değerleri olan ozanlarımızı her zaman anmaktan geri durmayacağız.Onların anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.” dedi.

BİZİ BİR ARAYA GETİREN DEĞERLERİMİZ VAR

MYK Başkanı Deniz Ezer, ‘’Bugün buradan bizi bir araya getiren değerlerimiz var. Bugün burada bir araya gelmişsek yaşama dair ortak taleplerimiz var.Özgür bir yaşam talebimiz var,Adil bir ülke talebimiz var,eşit sömürüsüz bir ülke talebimiz var.Bu taleplerimizi hep birlikte büyütelim.TÖB SEN sadece bir sendika değil TÖB SEN halkın tüm sorunlarının sesidir.Bizim bir sloganımız var.TÖB SEN’’Bağımsız,demokratik,ulaşılabilir, halkçı sendika’’Bağımsız diyoruz hiç kimseden icazet almayız,hiç birimizinde kişisel siyasi beklentisi yok,ulaşılabilir diyoruz 24 saat telefonumuz açık,Halkçı diyoruz halkımızın tüm sorunları bizim sorunumuzdur bu yüzden Töb sen sadece bir sendika değildir.Halkımız bir sorun yaşadığınızda bize ulaşın ertesi gün sorunu çözmek için yanınızdayız.” diye konuştu.

Merkez Yürütme Başkanı Deniz Ezer katılım gösteren herkes tekrar teşekkür edip konuşmasını bitirdi.Daha sonra sahneye çıkan Grup ABDAL şarkı,türküleriyle seyircilerin coşkusuna coşku kattı. (Haber merkezi)