HEDEFİMİZ İŞGÜCÜNE KATKIDA BULUNMAK

  • Eklenme Tarihi :16.12.2022 | 14:22

PROJENİN FAYDALARINDAN BAHSEDİLDİ

HEDEFİMİZ İŞGÜCÜNE KATKIDA BULUNMAK

Uluslararası Sağlık Eğitim ve Kültür Turizmi Konfederasyonu Genel Sekreteri Hürriyet Cemal Özkaynak, yürütücüsü oldukları, “engelim, çalışmama engel değil” adli projenin asıl hedefinin işgücüne katkıda bulunmak olduğunu söyledi.

 

Özkaynak Hatay Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında, projeyi Defne Belediyesi ile birlikte yapacaklarını belirterek, “Amacımız, Sağlık Eğitim ve Kültür Turizmi Konfederasyonu ile Defne Belediyesi tarafından yürütülmesi plânlanan eğitim programının işleyişi, organizasyonu, hizmet kalitesi, eğitim plânlaması ve ölçme-değerlendirme süreçleri konularında danışmanlık yapılması, ilgili mesleklerde ki bireylerin nitelikli iş gücüne katılmalarını sağlamak.” dedi.

Projenin faydalarından da bahseden Özkaynak, “Faydaları ise; Mesleki yeterliliklerini MYK'dan ve Üniversitelerden aldıkları belgelerle ispatlayan tüm kişiler, bağımsız bir şekilde iş yeri açabilme hakları bulunmakla birlikte, bu kişiler belge sahibi oldukları meslekler konusunda iş yeri açarken başka bir mesleki belgeye de ihtiyaç duymayacaklardır.Projenin nihai hedefi nitelikli iş gücüne katkıda bulunmaktır. İşyeri sahiplerinin, işyeri açmak isteyenlerin ve çalışanların kanuni sorumluluklarına karşı samimi ve sürdürülebilir bir çaba ortaya koymaktır. Bu projeyle Defne Belediyesi sınırları içinde bulunan işverenlere, işyeri açmak isteyen bireylere ve özel sektörde çalışan bireylere cesaret veren yeni bir başlangıç olmasını temenni ediyor” diye konuştu. (Haber Merkezi)