HBB UKOME KURULU TOPLANDI

  • Eklenme Tarihi :30.09.2022 | 10:24

HBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKOME) eylül ayı üst kurul toplantısı yapıldı. HBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık başkanlığında yapılan toplantıda 9’u ek gündem, 21’i gündem olmak üzere toplam 30 madde görüşülerek karara bağlandı

HBB UKOME KURULU TOPLANDI

 

 

Toplantıda 3 Ekim’de açılması planlanan Samandağ’daki yeni devlet hastanesine toplu taşıma araçlarıyla ulaşmak isteyen vatandaşlar için birçok toplu taşıma kooperatifinin güzergâhlarının görüşülmesi karara bağlandı. Konuyla ilgili konuşan Metin Açık, “Vatandaşlarımızın hastaneye ulaşmasında herhangi bir mağduriyet yaşamaması çok önemlidir. Bunun için gerekli düzenlemeyi yapmalıyız” dedi ve ilgili karar, kurul üyelerinin oy birliği ile kabul edildi. Benzer bir karar da yeri değişen Dörtyol’daki devlet hastanesine ulaşım hizmeti veren Yeşilköy Koop. için verildi. Bölgede hizmet veren kooperatifin güzergâhının devlet hastanesine gidiş geliş yapacak şekilde değiştirilmesi karara bağlandı. Toplantıda Antakya-Samandağ arasındaki çevre yolunda bulunan bazı kavşaklara kasis yapılması da görüşüldü.

Konuyla ilgili görüş bildiren İl Trafik Müdürlüğü yetkilileri, “Kavşaklar, trafikteki mevcut yoğunluğu kaldırmıyor. Daha modern hale getirilmeli. Çekmece’deki kavşakta tehlike, Ekinci’dekindeyse sıkışıklık oluyor. Kavşakların iyileştirilmesi için çalışma yapılmalı” ifadelerini kullandı. Çekmece kavşağında sıkıntı yaşandığını dile getiren Metin Açık, “Oralar kavşaktan ziyade köprü gibi. EXPO alanına giden yolda yaptığımız dönel kavşak gibi olursa sorun ortadan kalkabilir. Kavşaklar için bir komisyon oluşturup UKOME’ye taşıyalım. Şimdilik araçların kavşağa girerken yavaşlaması için kasisler gerekli olabilir” açıklamalarında bulundu. (Haber Merkezi)