HATOKDER’DE FATMA ODUNCU DÖNEMİ

  • Eklenme Tarihi :02.07.2022 | 11:49

Hatay Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları Derneğinin 2. Genel kurul toplantısı üyelerin büyük bir çoğunluğunun katılımı ile gerçekleşti.

HATOKDER’DE FATMA ODUNCU DÖNEMİ

Kurulduğu günden bu güne yaptığı başarılı çalışmaların yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri ile de adından söz ettirmeyi başaran Hatay Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları Derneğinin 2. Genel kurul toplantısı üyelerin büyük bir çoğunluğunun katılımı ile gerçekleşti. Antakya Şehir Kulübünde gerçekleşen ve tek liste ile seçime gidilen  kongrede üyelerin tamamının oyunu alan Fatma Oduncu Hatay Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları Derneğinin yeni dönem başkanı oldu.

 

Genel kurul Gülşah Özdemir, Hüseyin Abay  ve Pedagog Gazi  Zan başkanlığındaki geçici divan kurulunun oluşmasının ardından  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Daha sonra başkanlığı süresince yaptığı başarılı çalışmalar ile herkesin takdirini toplayan Psikolog Doğan Kuş  tarafından Faaliyet ve denetleme kurulu raporları okunarak ibra edildi. Tüzük değişikliği, Tahmini bütçenin görüşülmesi,Yönetim kurulu ve Denetleme kurulu seçimi  ile devam edilen Genel Kurul  Dilek ve temenniler ile son buldu.

Tüm üyelerin yoğun alkışları arasında teşekkür konuşması yapmak üzere kürsüye gelen Başkan Fatma Oduncu konuşmasında:” Öncelikle bütün değerli üyelerimize hazır bulunuşlarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde, alanında uzman arkadaşlarımla bu bayrağı Doğan başkandan devralmaktan onur duydum. Aynı birliktelik ruhu ile yolumuza devam edeceğimizi ifade etmek isterim.

Hatay Özel Okulöncesi Eğitim Kurumları Derneği; ilimizdeki tüm özel anaokulu, kreş ve gündüz bakımevlerinde;  kurumlar arası  birlik ve beraberliği sağlamak, kurumlar arası diyaloğu, dayanışmayı ve etiği güçlendirmek, kurumların kendi içerisinde, rekabet kurallarına uygun biçimde faaliyette bulunması için gerekli çalışmaları yapmak, okulöncesine dikkat çekmek, veli bilinçlendirme seminerleri ve şenlikleri düzenlemek, kurumlarda çalışan personellerin mesleki yeterlilik seminerlerini düzenlemek gibi,  okulöncesi eğitim kurumlarında farkındalık oluşturmak ve kalite standartlarını geliştirmek amacıyla kurulmuştur.

Covid 19 pandemisinin sektörümüzde yarattığı olumsuz etkiler, ekonomik dalgalanmaların yarattığı güçlükler; maalesef tüm kurumlarımızın ayakta kalabilmesini zorlaştırmıştır. Yaşanılan bu zorluklar ve çözüm önerileri, ilin mülkü amirleri, bağlı olduğumuz müdürlükler ve milletvekilleri ile paylaşılmış, ve bu çözüm önerilerimiz nihayetinde bakanlık nezdinde  dikkate alınmıştır.

Fakat şunu gururla ifade etmek isterim ki yaşadığımız zorlu döneme rağmen;Eylül ayında gidiş tarihleri ilan edilecek olan; Doğa dostu okullar,Reggio Emilio ve Montessori yaklaşımları, ve Ekolojik okullar kapsamında  kurumlar arası Erasmus projesini hayata geçirmiş olmaktan dolayı büyük bir heyecan ve gurur duyduğumu ifade etmek isterim. Bu çalışmamızın ulusalda, okul öncesi alanda ilklerden olması ayrıca bizim için bir gurur kaynağıdır

Okul önceci olmanın temel  şartı tabi ki çocuk sevmektir. İnsan sevmek, doğa sevmektir. Şimdi elbette ki severek okul öncesi çağı çocuklarımızla ilgili gerçekleştireceğimiz projelerimizin yanı sıra, okulöncesi eğitimin kalite standartlarını geliştirme, var olan sektör sorunlarıyla ilgili iyileştirme projelerini ve derneğimize, tüm sektöre  katma değer sağlayacak projeleri hayata geçirmek üzere huzurunuzda bulunuyoruz. Bu yeni dönemin hepimize hayırlı olmasını ve başarılarla geçmesini diliyorum.”dedi.

Genel Kurulun finalinde yeni dönem Başkanı Fatma Oduncu tebrikleri kabul ederek yönetim kurulu üyeleri ile toplu fotoğraf çekildi.

Hatay Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları Derneği Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu;Fatma Oduncu,Azade Abay,Ahmet İlhan Turan,Doğan Kuş,Özgür Çınar,Gökhan Zabun,Çiğdem Sağaltıcı,Merve Zaroğlu,Şerife Tosun,Setenay Adana Can,Erkan Aydınlı,Ayşegül Alp,Tugay Kahleoğulları ve Ali Niziplioğlu.

Denetim Kurulu ; Gazi Zan,Hülya Rende ve Bengü Kurşun Depçe.

Denetim Kurulu Yedek; Ahmet Hüseyin Abay,Nurcan Özcan ve Ahmet Ertuğrul. (TALİP KÖLEOĞLU)