HATOKDER Önemli Bir Sempozyuma Ev Sahipliği Yaptı

  • Eklenme Tarihi :24.10.2022 | 12:52

Kurulduğu günden bu güne yaptığı başarılı çalışmaların yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri ile de adından söz ettirmeyi başardı...

HATOKDER Önemli Bir Sempozyuma Ev Sahipliği Yaptı

Kurulduğu günden bu güne yaptığı başarılı çalışmaların yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri ile de adından söz ettirmeyi başaran Hatay Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları Derneğinin Yeditepe Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirdiği “ Farklılıklarımız Zenginliklerimizdir, Okul öncesi Eğitimde Bütünleştirici Yaklaşımlar” Sempozyumu yoğun katılım ile gerçekleşti. Hatay Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Fatma Oduncu’nun ev sahipliğinde Meclis Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşen sempozyuma Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hasan Kaya,Yeditepe Üniversitesinden konuşmacılar  Dr.Öğr.Üyesi Zuhar Rende Berman,Prof.Dr.Nilüfer Şehriban Özabacı,Prof.Dr.Zeliha Traş,Doç.Dr.Nejat Akfırat,Dr.Öğr.Üyesi Fatma Akfırat,Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin,Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nihat Mazmanoğlu, Defne İlçesi RAM Müdürü Zeki SAĞ ,Psikologlar Derneği Başkanı Gülşen Oflazoğlu Çokluk, Korunmaya Muhtaç Çocukları Koruma Derneği başkanı Yurdagül Ergüner, Önceki dönem Tabipler Odası Başkanı Dr.Sadık Nazik, Hatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekler  Federasyonu  Başkan Yardımcısı Salahattin Nurlu,HATOKDER Yönetim Kurulu Üyeleri ile Bölgemizde faaliyet gösteren Okul Öncesi Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan “ Farklılıklarımız Zenginliklerimizdir, Okul öncesi Eğitimde Bütünleştirici Yaklaşımlar” Sempozyumu açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Hatay Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Fatma Oduncu konuşmasında:” Kıymetli konuklar Hatay Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları Derneği ve Yeditepe Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz “ Farklılıklarımız Zenginliklerimizdir, Okul öncesi Eğitimde Bütünleştirici Yaklaşımlar” Sempozyumuna Hoş Geldiniz.

Etkinliğimizin amacı ilimizde bulunan  Kamu ve Özel sektörde görev yapan Okul Öncesi Öğretmenlerimizin, Velilerimizin ve  dünyanın en kıymetlileri olan çocuklarımıza temas eden herkeste okul öncesi eğitime dikkat çekmek,farkındalık yaratmak ve onların kişisel farklılıkları ele alınarak “Mutlu ve Sağlıklı”  bireyleri nasıl yetiştirebiliriz? Sorusunun cevabını öğrenebilmektir.

Varlığı ile bizleri onurlandıran başta sayın protokol üyelerimize,kıymetli akademisyen hocalarımıza ve siz değerli katılımcılarımıza şahsım ve derneğim adına teşekkür eder ,saygılar sunarım.”dedi.

“ Farklılıklarımız Zenginliklerimizdir, Okul öncesi Eğitimde Bütünleştirici Yaklaşımlar” Sempozyumuna Yeditepe Üniversitesi Dr.Öğr.Üyesi Zuhar Rende Berman’ın “Okul Öncesi Eğitimde Bütünleştirici Uygulamalar”, Prof.Dr.Nilüfer Şehriban Özabacı’nın “Çaresiz Değil..Çözüm Odaklı Ebeveyn Olabilmek”, Prof.Dr.Zeliha Traş’ın “Ebeveyn Çocuk Mizaçları”, Doç.Dr.Nejat Akfırat’ın “Çocuklar Bilge Olabilir Mi?” ve Dr.Öğr.Üyesi Fatma Akfırat’ın “Okul Öncesi Döneminde Gelişimsel Gecikmelerin Değerlendirilmesi ve İzlenimi” konulu sunumları ile devam edilirken alanında uzman konuşmacılar katılımcıların sorularını da cevapladılar.

Programın ilk gün finalinde Hatay Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Fatma Oduncu tarafından konuşmacılara plaket takdimi yapıldı.

“ Farklılıklarımız Zenginliklerimizdir, Okul öncesi Eğitimde Bütünleştirici Yaklaşımlar” Sempozyumunun ikinci gününde Erol Bilecik MTAL’de Akademisyen hocaların önderliğinde atölye çalışmaları yapılırken bu atölye çalışmalarına çok yoğun bir öğretmen katılımının olduğu gözlendi.

Kamu ve Özel sektörde görev yapan yönetici ve öğretmenler iki gün boyunca oldukça faydalı bilgiler elde ettikleri “ Farklılıklarımız Zenginliklerimizdir, Okul öncesi Eğitimde Bütünleştirici Yaklaşımlar” Sempozyumunu düzenleyen Hatay Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Fatma Oduncu ve Yönetim kurulu üyeleri ile Yeditepe Üniversitesinden sempozyuma katılan konuşmacılara teşekkür ettiler.