Hataylılar Ankara'da Buluştu!

  • Eklenme Tarihi :13.10.2022 | 15:50

Ankara’da yaşayan Hataylılar, Hatay Vakfı himayelerinde ve CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal tarafından organize edilen dayanışma etkinliğinde bir araya geldiler.

Hataylılar Ankara'da Buluştu!

Ankara’da yaşayan Hataylılar, Hatay’ın tarih, kültür, sanat ve turizm alanlarında tanıtılmasını sağlamak için 2011 yılında kurularak faaliyetlerini sürdüren Hatay Vakfı himayelerinde ve CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal tarafından organize edilen dayanışma etkinliğinde bir araya geldiler. Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde düzenlenen etkinliğe Hatay Vakfı Başkanı M. İhsan Aydeğer, Ak Parti Hatay Milletvekili Av. Sabahat Özgürsoy Çelik, MHP Hatay Milletvekili Dr. Lütfi Kaşıkçı, CHP Hatay Milletvekilleri Serkan Topal, Mehmet Güzelmansur ve İsmet Tokdemir, Hataylı bürokratlar, İş İnsanları, Vakıf Yöneticileri ve kamu çalışanları katılım gösterdiler.

 

PAYAS’TA KAYITLARIMIZ BAŞLADI

Gerçekleştirilen etkinlik öncesinde Hatay Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgiler veren Hatay Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı M. İhsan Aydeğer, “Türkiye’de 3 tane projeye onay verildi. Bu projelerden bir tanesi de Hatay Vakfı’nın ‘Kadına Meslek Edindirme Projesi’ idi. Bu proje için de vakfımıza 80 bin dolar hibe verildi. Hibenin verilmesinde emeği geçen Tosyalı Kardeşlere teşekkürü bir borç biliyorum. Payas’ta ‘Kadına Meslek Edindirme Projesi’ne kayıtlarımız başladı. Her yıl 180 kadınımızın kayıtlarını yaparak kurs vereceğiz, meslek sahibi yapacağız ve ardından bu kadınlarımızı istihdam ettireceğiz. Her yıl bunu üst üste yapacağız. İnşallah bu çalışmalarımız başta ülkemizin ekonomik ve istihdam alanında kalkınmasına vesile olur.” dedi.

6 ÜLKEDEN 48 GENÇ HATAY’A GELECEK

Hatay Vakfı çalışmaları kapsamında İspanya’da yapılacak olan eğitim etkinliğe katılacaklarını belirten Vakıf Başkanı M. İhsan Aydeğer, “Bu hafta sonu 10 kişilik üniversite öğrencisi gençlerimizle birlikte İspanya’ya gideceğiz. 6 ülkeden gelecek olan gençlerle orada buluşacağız. Döndükten sonra Kasın ayı içerisinde orada buluştuğumuz 6 ülkenin gençlerini Hatay’da ağırlayacağız. Her ülkeden 8 kişi olmak üzere toplamda 48 kişiden oluşan gençlere Hatay’ımızı yakından tanıtacağız.” dedi.

ÇALIŞMALARIMIZ AB ULUSAL AJANSI TARAFINDAN TAKDİR GÖRDÜ

Hatay Vakfı’nın uygulamalı çalışmalarının Avrupa Birliği Ulusal Ajansı tarafından takip edildiğini ve beğenildiğini belirten Vakıf Başkanı M. İhsan Aydeğer, “Yaptığımız çalışmalarla ilgili olarak Avrupa Birliği Ulusal Ajansı tarafından takip ediliyor idik. Bu çalışmalar neticesinde yaptığımız ve gerçekleştirdiğimiz uygulamalı eğitimlerimizin daha iyi yapılabilmesi vakfımıza 42 bin Avro hibe verdiler. Almış olduğumuz bu hibeleri vakfımızın gerçekleştirdiği uygulamalı eğitim ve sosyal projelerinde gençlerimize yönelik kullanacağız. Hatay’ımız için her zaman elimizi taşın altına koymaya, üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği olan başta CHP Hatay Milletvekilimiz Serkan Topal’a, katılım gösteren Hatay Valisi Rahmi Doğan, Milletvekilleri, Bakan Yardımcılarına, bürokratlara, iş insanlarına ve Hataylılara teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

MİLLETVEKİLLERİNDEN VAKIF BAŞKANI AYDEĞER’E TEŞEKKÜR

Vakıf Başkanı M. İhsan Aydeğer’in konuşmalarının ardından Ak Parti Hatay Milletvekili Av. Sabahat Özgürsoy Çelik, MHP Hatay Milletvekili Dr. Lütfi Kaşıkçı, CHP Hatay Milletvekilleri Serkan Topal ve İsmet Tokdemir birer konuşma yaparak, Hatay Vakfı tarafından düzenlenen ve Ankara’da Hataylıları bir araya getiren Hatay Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı M. İhsan Aydeğer’e teşekkür ederek çalışmalarında başarılar dilediler.