HATAY’IN TÜM ÜRÜNLERİ MERSİN’DE SERGİLENECEK

  • Eklenme Tarihi :07.06.2023 | 11:41

Antakya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Sabit Teksöz, 7 Haziran 2023 günü Mersin’de, önemli bir buluşmaya imza atacaklarını belirterek, “Yaralar ve acılar sevgiyle kucaklaşmayla iyileşir” dedi.

HATAY’IN TÜM ÜRÜNLERİ MERSİN’DE SERGİLENECEK

Antakya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Sabit Teksöz, yaptığı açıklamada, depremde büyük yıkım yaşayan, hemen hemen her ailenin can kaybı yaşadığı, evleri ve işyerleri yıkılan Hatay esnaflarını ve sanatçılarını; Mersin Yenişehir Belediyesi’nin  misafir olarak ağırladığını söyledi.

Başkan Teksöz, açıklamasının devamında; deprem psikolojisinden bir nebze de olsa uzaklaşmaları, binbir zorlukla ürettikleri birbirinden güzel lezzetli  yöresel ürünleri; (zeytinyağı, defne sabunu,biber salçası,domates salçası,yeşil zeytin,Tuzluyoğurt,çökelek, sürke, carra peyniri,kekik,nar ekşisi,turunç reçeli,ceviz reçeli,baharatlar, kömbe cevizli, hurmalı, kerebiç, künefe,kabak tatlısı, yaş pasta ve Ekler, yöresel, bal üreticileri,  sünme peynir,kızartmalık peynir, dil peyniri, çörekotlu peynir, Künefelik peynir,yöresel yemekler, affan kahvehanesinin dondurmalı haytalısı

Heykel sanatçıları, ahşap sanatçıları, Ressam ve mozaik sanatçıları, bebek ve yerel kıyafet tasarımcıları, antik dönem cam sanatı tasarımcıları, yakma resim sanatçıları, paslanmaz bıçak üreticileri, doğal yorgan sanatçıları, takı tasarımcıları, yaşayan kültür varlığı sanatçıları Mersin halkıyla kucaklaştırdığına dikkat çekti.

7-11 Haziran 2023 tarihleri arasında Forum Avm Civarı  Özel Yenişehir Hastanesi Karşısı Yenişehir Belediyesi etkinlik alanına herkesi beklediklerini belirten Başkan Sabit Teksöz, “Saat 10.00 ile 22.00 arasında gerçekleştireceğimiz etkinliğe tüm hemşerilerimizi ve Mersin halkını bekliyoruz. Mersin Valisi, Yenişehir Kaymakamı, Yenişehir Belediye Başkanı,

Antakya Ticaret Odası Başkanı, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı, Antakya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı katılımıyla  7 haziran Çarşamba günü saat 18.00 de resmi açılış  yapılacaktır. Hatay ve Mersin  halkının büyük kucaklaşmasında buluşalım. Yaralar ve acılar sevgiyle kucaklaşmayla iyileşir” dedi. (Haber Merkezi)