Hatay’da yüklü miktarda uyuşturucu ele yakalandı

  • Eklenme Tarihi :05.11.2022 | 21:59

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri başarılı bir operasyona daha imza atarak 19 bin 740 adet captagon hap ve 17 kilo 770 gram takoz esrar ele geçirdi.

Hatay’da yüklü miktarda uyuşturucu ele yakalandı

HATAY’DA polis tarafından durdurulan bir araçta 19 bin 740 adet captagon hap ve 17 kilo 770 gram takoz esrar ele geçirildi. Olayla ilgili iki kişi gözaltına alındı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Antakya’da başarılı bir operasyona daha imza attı. Yaptıkları istihbari çalışmalar neticesinde yurt dışı bağlantılı yüklü miktarda uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı bilgisine ulaşan ekipler harekete geçti. Uyuşturucu sevkiyatı yapılacak olan aracın plakasını tespit eden Narkotik polisi Antakya-İskenderun karayolunda oluşturdukları uygulama noktasında aracı beklemeye başladı. Takip ettikleri aracın uygulama noktasına yaklaştığı sırada araçlarla yolu kapatan ekipleri fark eden iki uyuşturucu taciri aracı durdurarak yaya olarak kaçmaya çalıştı. Kaçmaya çalışan R.S. ve A.H. isimli şüpheliler kısa bir kovalamacanın ardından Narkotik polisleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların bırakıp kaçtıkları araçta Narkotik Köpeği Ares’in yardımı ile arama yapan ekipler, arka koltukta büyük siyah poşetlerin içerisinde bulunan  19 bin 740 adet captagon hap ve 17 kilo 770 gram takoz esrarı ele geçirdiler.

Yakalanarak gözaltına alınan R.S. ve A.H. emniyetteki işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edildiler.