HATAY’DA PKK’YA OPERASYON - Hatay Gazetesi

HATAY’DA PKK’YA OPERASYON

  • Eklenme Tarihi :28.04.2024 | 11:11
  • Muhabir :YASER ÇAPAROĞLU

HATAY’DA PKK’YA OPERASYON

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, jandarma tarafından 19 ilde ve emniyet tarafından 15 ilde bölücü terör örgütüne (BTÖ) yönelik düzenlenen 'Bozdoğan-30' operasyonlarında 147 örgüt üyesi şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, il jandarma komutanlıkları tarafından Adıyaman, Ağrı, Aydın, Burdur, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Hatay, İstanbul, Kocaeli, Kilis, Osmaniye, Rize, Siirt, Şırnak, Tekirdağ ve Van'da; emniyet müdürlüklerinin İstanbul, Mersin, Ankara, Antalya, Aydın, Denizli, Elazığ, İzmir, Kilis, Manisa, Mardin, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak ve Van'da bölücü terör örgütüne yönelik 'Bozdoğan-30' operasyonları düzenlendiğini belirtti.

ÖRGÜTÜN 'BASIN YAPILANMASI'NA OPERASYON

Yerlikaya, operasyonlarda sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütü propagandası yaptığı belirlenen, terör örgütüne üye olduğu ve terör örgütüne yardım ve yataklık etme suçlarını işlediği belirlenen şüpheliler ile örgütünün 'basın yapılanması' içerisinde faaliyet gösteren, terör örgütüyle bağlantılı ve terör örgütü lehine yayın yapan haber sitelerinde faaliyet yürüterek propaganda içerikli program ve haberler yapan 147 şüphelinin yakalandığını belirtti.

MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA DEVAM EDECEK'

Operasyonlarda çok sayıda ruhsatsız tabanca, av tüfeği, plastik el bombası ele geçirildiğini kaydeden Yerlikaya, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden jandarmamız ve polisimizle operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek. Cumhuriyet Başsavcılıklarımızı ve operasyonları gerçekleştiren kahraman jandarmalarımızı ve kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" dedi.

Haberin Videosu