HATAY’DA BİRLİKTE GÜVENDEYİZ PROJESİ - Hatay Gazetesi

HATAY’DA BİRLİKTE GÜVENDEYİZ PROJESİ

  • Eklenme Tarihi :17.03.2024 | 18:05
  • Muhabir :Haber Merkezi

HATAY’DA BİRLİKTE GÜVENDEYİZ PROJESİ

Hatay Valiliği ve Hatay İl Emniyet Müdürlüğünün destek ve teşvikleriyle her kesimden insanı kucaklayan ve bu bağlamda suç oranlarını, ihbar sayılarını, vatandaşın güvenlik algısını ve iş birliğini geliştirmek ve problemlerini çözmek amacıyla “Birlikte Güvendeyiz Projesi” hayata geçirildi.

 

30 Nisan’a kadar sürecek olan pilot uygulama, konteyner kent olarak seçilen Büyükdalyan Geçici Konaklama Merkezinde vatandaşlar, kurumlar, STK’lar, Üniversite ve Yerel Yönetim ile birlikte, bireyler, komşular arası karşılıklı dayanışma ve işbirliği sayesinde, Büyükdalyan Geçici Yaşam Merkezinin Hatay’ın en güvenli konteyner kenti olması amaçlanıyor.

Proje kapsamında, kamera, aydınlatma sistemlerini geliştirme gibi mekânsal önlemler, okula teşvik, iş edindirme, sağlık hizmetleri gibi kurumsal iş birliğine dayalı faaliyetler, bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri, komşuluk ilişkilerini güçlendirme gibi vatandaşlara yönelik faaliyetler, hırsızlığa karşı önlemlerin alınması, devriye hizmetleri, aile içi şiddetle mücadele gibi önleyici polislik faaliyetleri ile birlikte kan bağışı, yiyecek ve yardım dağıtma gibi STK’lar ile iş birliği faaliyetleri hayata geçirilecek. 

Ayrıca proje kapsamında kötü söz söyleme, gürültü yapma, çevreyi kirletme gibi gayrı medeni davranışlarla da mücadele edilecek.

Hatay Valiliği ve Hatay İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen “Birlikte Güvendeyiz” projesi kapsamında farklı birimlerde görev yapan polisler tarafından Büyükdalyan Konteyner Kentinde kalan vatandaşlarımıza 908 adet ramazan kolisi dağıtıldı.

Haberin Videosu