Hatay’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları!

  • Eklenme Tarihi :28.10.2022 | 14:34

Cumhuriyetimizin 99. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları Atatürk anıtında düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı.

Hatay’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları!

29 Ekim Cumartesi günü Gündüz Caddesinde düzenlenecek olan Resmi Geçit töreniyle devam edecek kutlamalar, düzenlenecek olan Cumhuriyet Bayramı Kabul töreni ile sona erecek. Hatay’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları çelenk sunma töreni ile başladı. Antakya’nın Cumhuriyet Alanındaki Atatürk Anıtında düzenlenen çelenk sunma töreni Hatay Valisi Rahmi Doğan, Garnizon Komutanı Tarık Çetin ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın anıta çelenk sunması ile başladı.

 

Saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden törende Hatay Valisi Rahmi Doğan Anıt Şeref defterini imzaladı.

Vali Doğan, Anıt Şeref Defterine, “Aziz Atatürk, Cumhuriyetimizin 99’uncu kuruluş yıldönümüne ulaşmanın kıvanç ve mutluluğu ile manevi huzurunuzdayız. Türkiye Cumhuriyeti'ni büyük imkansızlıklar içinde kurarak bizlere emanet ettiniz. Bizler de Türkiye Cumhuriyeti'ni sürekli olarak gelişen ve değişen dünyada hak ettiği konuma getirmek, her bakımdan üstün ve müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşmak için milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, aklın ve bilimin öncülüğünde bütün gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

Bize miras bıraktığınız Cumhuriyetimizin bir asra yaklaşan kazanımları sayesinde bugün, Türkiye’nin her alanda yükselen bir ülke ve küresel bir cazibe merkezi haline gelmesinin haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz hatıranızı yad ediyor, ebediyete irtihal etmiş aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Ruhunuz şad olsun.” diye yazdı.

Atatürk anıtında düzenlenen çelenk sunma töreni ile başlayan Hatay’da ki Cumhuriyet Bayramı  kutlamaları 29 Ekim Cumartesi günü sabah saatlerinde Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın tebrikleri kabul etmesiyle devam edecek. Tebrik kabulünün ardından Antakya’nın Gündüz Caddesi’nde düzenlenecek olan resmi geçit töreni ile devam edecek kutlamalar gün boyu sürecek. Katlamalar Akşam saatlerinde Hatay Valiliği bahçesinde düzenlenecek olan Cumhuriyet Resepsiyonu ile son bulacak.